Ev Dekorasyonunda Kısırlık Etkisi

Gün geçtikçe insan hayatının daha kolaylaşması, daha faydalı ve keyif verir hale gelmesi için düzenleme yapmak ihtiyacı artıyor. Bunun en başta gelen sebepleri ise artık evlerin, hem dinlence hem eğlence hem de sığınma ihtiyacını karşılaması.

yanlış dekorasyon

yanlış dekorasyon

Şehir yaşamı, trafik sıkıntısı, iş stresi insanları meşgale bulmaya yönlendirirken, zamansızlık eve bağlı kalmak zorunda bırakıyor. Bundandır ki evler eskisinden daha fazla şeye cevap vermek, daha ergonomik olmak, daha planlı hale gelmek ve en nihayetinde illaki şık olmak durumunda.

yanlış ev dekorasyon

yanlış ev dekorasyon

Bu ihtiyaçlara cevap olarak düzenlenen evler, insanların hayatlarını kolaylaştırdığı kadar, psikolojik olarak rahatlatıyor. Fakat bazı ev düzenleme yanlışları, insanların hayatlarına ciddi ve tehlikeli müdahalede bulunabilir. Bilinmeyen bazı önemli noktalar, sağlığı olumsuz yönde etkileyebiliyor. Uzmanların son dönemlerde yaptıkları bazı araştırmaların sonuçları son derece düşündürücü. Yapılan araştırmalarda gözler önüne serilen bazı gerçekler daha dikkatli olunması gerektiğinin altını çiziyor.

Elektronik Aletlerin Tehlikesi

Örneğin mikrodalga gibi elektronik ürünler, ev tadilatında kullanılan tiner ve bazı boyalar, elektrikli battaniye gibi ev gereçleri, ev temizliği için kullanılan bazı deterjanlar, üreme organlarını olumsuz etkileyebiliyor.

yanlış ev dekorasyon

yanlış ev dekorasyon

Erkeklerde kısırlık, sperm sayısında azalma kadınlarda ise hamile kalma güçlüğü, düşük riski gibi tehlikeler oluşturuyor. Ev alışverişi yaparken dekorasyondan, temizlik maddesine daha fazla dikkat edilmesi son zamanların dikkat çeken konuları arasında yer alıyor.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir