En Çok Tercih Edilen Parke Modelleri 

Laminant parkeler, uygulanan mekanlara estetik görünüm kazandırmasının yanı sıra ısı ve ses yalıtımı, dayanıklı olması, kir ve tozu belli etmemesi ve kolay temizliği gibi çeşitli nedenlerle tercih edilmektedir. Makalemizde en çok tercih edilen parke modellerine yer verdik. Parkeyi uygulayacağınız alandan, görünüm kalitesine kadar tüm detayları inceleyebilirsiniz.

Modern Parke Modelleri

Kullanışlı olması nedeniyle en çok tercih edilen parke modelleri ahşap tonlarıydı. Fakat parke modellerine baktığımızda açık renkli parkelerin daha çok tercih edildiği görüyoruz. Desenleri, her tarzı yansıtan renkleri ile en çok tercih edilen parke modelleri şöyledir;

Açık Renkli Parkeler

Özellikle beyaz ve gri renkli parkeler uygulandığı mekanı daha aydınlık ve ferah göstermesi nedeniyle en çok tercih edilenler arasındadır. Çizilme ve tozu belli etmemesi açık renkli modellerin sağladığı en önemli avantajlardır. Ayrıca bulunduğu ortamı daha geniş ve aydınlık gösterecektir.

Kül Grisi Parkeler

Klasik görünümden yana olanlar tercihini ahşap desenlerle birleştirilmiş kül grisi parkelerden yana kullanıyor. Kül grisi parkelerle dekore edeceğiniz beyaz renkli mobilyalar ve koyu renkli kumaşlar, birbirine hem uyum hem de zıtlığı bir arada yaşatıyor. Yakaladığı zıtlıklar ve uyumla eviniz adeta bahar havasına bürünecektir.

Baskılı Parkeler

Açık renklerin yanı sıra en çok tercih edilen parke modelleri baskılı parkelerdir. Klasik görünümden sıkılanlar ve farklı bir tarz yakalamak isteyenler, tercihini baskılı veya yazılı görsellerle tasarlanan parkelerden yana kullanıyor. Koyu renkler, özellikle siyah renkli parke üzerine renkli baskılar veya yazılar ile özel bir parke tasarımı zarafeti de beraberinde getirecektir.

Siyah Beyaz Dalgalı Parkeler

Özellikle evininiz mutfağı için tercih edebileceğiniz siyah beyaz dalgalar, beyaz mobilyalarla destelendiğinde harika bir görünüm kazanıyor. Açık ve koyu rengin birleşimiyle şık bir dekorasyona imza atmak istiyorsanız, zarif görünümlü siyah beyaz dalgalı parke modeli zarafetiyle sizi büyüleyecektir.

Üç Boyutlu Parkeler

Evinizin salonu veya çocuk odalarına uygulanacak üç boyutlu parke modelleri, hareketli görünümü ve renk tonlarıyla adeta bir cümbüş yaratıyor. Ahşap renk parkenin üzerine renkli desenler seçebileceğiniz gibi, beyaz tonların üzerinde koyu renkli motifler de en çok tercih edilen üç boyutlu parke modelleridir. Klasik görünümlerde uzak, biraz daha canlı ve hareketli bir zemin istiyorsanız, tercihinizi 3D parkelerden yana kullanmalısınız.

Ahşap Tonlu Parkeler

Vintage dekorasyon özelliğine sahip ahşap tonlu parkeler, özelle eskitme tasarımlarıyla ön plana çıkıyor. Hem klasik hem de modern bir görünümü olan vintage modeller isteğe göre çeşitli dekorasyonlarla zenginleştirebiliyor. Ahşap efektler ile 3D teknolojisini birleştirmek bile mümkün oluyor. Peli parke görünümü ise yine ahşap tonlardan elde edilmektedir. Modern mobilyalar ile tasarım harikası efektlerin birleştiği ahşap tonlu parkeler, evinizde ferah bir görünümün hakim olmasını sağlayacaktır.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir