Elbisede Renklerin Anlamı

Giyim ve kuşam ve insan hayatının olmazsa olmazıdır. Özellikle giyilen elbiselerde yer alan renklerin her birinin anlamı vardır. Kadınlarda özgüveni ortaya çıkaran renklerin başında kırmızı gelir. Parlak ve güçlü bir kırmızı her sezonun favori rengidir. Yaşınız ne olursa olsun kendine özgüveni yüksek olan kadınların gündelik yaşamlarında tercih edebileceği renklerin en başında kırmızı gelir.

elbise renkleri

elbise renkleri

Sarı ve sarımsı renkler sahip olan elbiseler ise mutluluğa ihtiyacı kişilerin  tercih ettiği elbise rengidir. Sarı renkli elbiseler ile ilgili yapılan araştırmalarda ortaya çıkan sonuçlardan birisi de gören kişinin tansiyonunu yükseltmesidir. Kısacası etkileyici güzelliğe sahiptir. Elbiselerinde ağır bir duruş ve zengin bir görüntüye sahip olmak isteyen kadınların tercih ettiği elbise rengi ise zümrüt yeşilidir.

Hangi Renkleri Özgüveni Simgeler

Refahı simgeleyen ve bahar aylarında tercih edilen yeşil, birçok renk ile kombin edebileceğiniz yapıya sahiptir. Kadınların seçim yapacağı elbiselerde tercih ettiği renklerden birisi de toz pembedir. Özellikle kazak ve ceketlerde toz pembe kadınlara farklı bir zerafet kazandırmaktadır.

elbise renk anlamları

elbise renk anlamları

Pembe elbiselere kişide aynı zamanda samimiyeti simgeler. Elbise seçiminde beğenilen renklerden birisi de pudra mavisidir. Açık maviye çok yakın bir renk olan pudra mavisi kişinin öz güvenli olduğu gösterir. Yapılan araştırma  bazı kadınların iş görüşmesine gittiklerinde mavi elbise tercih etmeleri durumunda daha akılda bir görüntüye kavuşmasını sağlar. Elbise seçiminde model kadar renk seçimi de çok önemlidir.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir