Doğum Sonrası Kâbusu Karın Sarkması

Özellikle aşırı kilo alıp vermeyle oluşan karın sarkmaları daha çok doğumdan sonra yaşanıyor. Hamilelik döneminde genişleyen karın doğum sonrasında kaslarda oluşan gevşemeden dolayı sarkarak kötü bir görüntü taratıyor. Kadınların korkulu rüyası olan Karın sarkmalarına da ideal çözüm bulundu.

doğum sonrası sarkmalar

doğum sonrası sarkmalar

Karın Sarkmalarına Kesin Çözüm

Karın sarkması sonucu hayatı kâbusa dönen kadınlar birçok yola başvurur. Egzersizlerde bunlardan birisidir. Ayrıca doğum sonrası korse kullanımı de karın içi toparlanmasına katkıda bulunuyor. Fakat bunların çözüm olmadığı durumlarla karşılaşanlara daha ideal, daha çabuk ve kalıcı olan yöntem var.

karın sarkması

karın sarkması

Karın sarkması durumuna kesin çözüm olarak sunulan karın germe operasyonu sayesinde bu problemle yaşamak zorunda kalmayacaksınız. Eğer doğum sonrası böyle bir şikâyetiniz olduysa en az 7 ay kadar bekleyip karnın kendini toparlamasına izin vermek gerekiyor. Bu süre sonunda karın germe ameliyatı olup karın sarkmasından kurtulabilirsiniz. Doğum ile ilişikli olmayıp aşırı kilo vermeden kaynaklanan bir durum varsa bunun için beklemenize gerek yok.

doğum sonrası karın sarmaması için egzersiz

doğum sonrası karın sarmaması için egzersiz

Ameliyat sonrası yaklaşık 3 ay kadar korse kullanımı önerilirken ayrıca 15 gün kadar ağır iş yapılmaması gerekiyor.

 

 

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir