Doğru Nefes Alıyor Musunuz?

Hayatınızın her bir gününde farklı şeyler yaşıyorsunuz. Ev, iş ya da okul arasında gidip geliyorsunuz. Çeşitli dertleriniz ya da mutluluklarınız oluyor. Bir sürü uğraşınız var. Bazen kendinize bile vakit ayıramıyorsunuz. Peki hiç durup bir şeyleri düşünüyor musunuz? İnsan yaşamını sürdürebilmesi için kalbinin atması ve haliyle de nefes alması gerekir.

Doğru Nefes Alıyor Musunuz

Doğru Nefes Alıyor Musunuz

Nefes almak demek bir insanın yaşadığı anlamına gelir. Fakat nefes almakta sorumluluk isteyen bir iştir. Yanlış bir şekilde nefes alırsanız hastalıklara sıkışır gidersiniz. Birçok hastalığında sebebi yanlış nefes almaktır. Bunları sonlandırmak ve yeni bir sayfa açmak için nefes egzersizleri yapmaya başlayın. Yararını göreceksiniz.

Nasıl Yapılır?

Her gün doğru nefes almak için 10 dakika ayırın. Ve göğüs kafesinizden değil de karın boşluğunuzun derinliklerinden nefes almayı deneyin. Havayı burnunuzdan alın. Onun vücudunuza girişini ve hareketini hissedin. Nefes alırken karnınızın şişmesine müsaade edin. Sonrada sakin bir şekilde ağzınızdan bırakın. Bıraktığınız havanın vücudunuzdan uzaklaşan kirli bir hava, atık olduğu bilincine varın.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir