Diş Estetiği

Güzel bir gülümseme, inci gibi dişler, yüz güzelliğinizi ortaya çıkaran en önemli etkendir. Bu yüzden diş bakımınıza ayıracağınız zaman konusunda cömert davranmalısınız.

diş estetiği

diş estetiği

Gün boyunca ayıracağınız kısa zaman dilimleri sayesinde; diş estetiğini ve güzelliğini koruyabilirsiniz.

Günde iki kez yumuşak bir diş fırçası ve koruma içeren diş macunu ile dişlerinizi fırçalamak, dişlerinizin inci gibi görünmesini sağlar. Çok sert fırçalar kullanmak, diş minelerine zarar verir ve dişlerinizin aşınmasına sebep olur. Diş fırçası üzerine koyacağınız diş macunu miktarı, mercimek tanesi boyutunu geçmemeli. Granülleri büyük olan diş macunlarından kaçının. Özellikle yatamadan önce dişlerinizi fırçalamayı adet haline getirin. Diş fırçalama işleminden sonra, fırçanın tersi ile de dilinizi fırçalamanız faydalı olur. Dişleri yarım daire şeklinde fırçalamak, dişlerin daha iyi temizlenmesini ve zarar görmemesini sağlar. Diş fırçasını ıslatmamalısınız, ağızda bulunan sıvı miktarı zaten macunun köpürmesini sağlar.

diş bakımı

diş bakımı

Çok sıcak ve çok soğuk içeceklerden ve yiyeceklerden kaçının. Dişleriniz çarpıksa; yetişkin bile olsanız diş teli kullanmaktan çekinmeyin. Diş teli, dişleri düzene sokar ve diş çarpıklığını giderir.

estetik

estetik

Eğer dişleriniz yeterince beyaz değilse; bleaching denilen kimyasal beyazlatma yöntemiyle dişlerinizi rahatlıkla beyazlatabilirsiniz. Bir hekimin yardımını aldıktan sonra beyazlatmanın hiçbir zararı yoktur.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir