Diş Ağrısına Karşı Alınacak Önlemler Nelerdir?

Diş ağrısı her insanın mutlaka hayatının bir döneminde yaşadığı tarifi imkânsız ağrılardan biridir. İlk hafif ağrılarda genellikle kimse doktora başvurmazken ağrı dayanılmaz boyutlara ulaştığında acil olarak diş hekimleri aranır. Dişin bu hafiften şiddetli hatta zonklamalara varan ağrısı ile mücadele etmek elbette ki çok zordur.

Öncelikli olarak dişlerin çürümemesi ve onları kaybetmemek için diş fırçalamaya ve ağız bakımımızı düzenli yapmaya özen göstermeliyiz. Dişin kurtarılamaz durumunda gidilen diş hekimleri mecburen dişimizi çekerek bir daha yeri dolmayacak olan bir boşluk yaratmaktadır.

dişler

dişler

Dişin hafif ağrıdığı dönemlerde ya da rutin kontroller ile çürümenin önüne geçilerek diş kurtarılabilmekte. Bu sebep ile mutlaka diş ile ilgili bir probleminiz varsa diş hekiminize danışmanız faydalı olacaktır.

Önlemler

Diş ağrısı probleminden kurtulmak için yemeklerden sonra mutlaka diş aralarını iyice temizlememiz gerekiyor. Özellikle çürüme eğilimli olan dişimize özen göstererek. Sonrasında dişerimizi uygun şekilde fırçalamalıyız. Sanılanın aksine dişe aspirin ya da belirli ağrı kesiciler yerleştirmek ağrıyı keser nitelikte değildir.

Ağrının arttığı ve iltihabın nüksettiği durumlarda ise elinizle sıcak tutmak yerine yanak kısmından soğuk kompres yapmanız iltihabik durum için daha keskin bir çözüm olacaktır.

çürük dişler

çürük dişler

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir