Dekorasyonun Püf Noktaları

Ev ve iş yeri dekorasyonunun yapımında belirli püf noktalar var. Püf noktalar evin metrekaresine ve kullanılan mobilyanın fonksiyonel özelliğine göre değişir.

Ev dekorasyonunda en önemli unsur renk’tir. Dekorasyonda renk seçimi genelde açık renkten yana kullanılır. Ev dekorasyonunda perdeler, duvarlar, mobilyalar her zaman açık renkten yana olur.

modern ev dekorasyonu

modern ev dekorasyonu

Dekorasyonlarda odalar balkonlarla bir bütünlük göstermesi gerekir. Bunun için balkonlarda kullanılan dekorasyon uygulaması genelde uygun saksılara ekilen çiçeklere mümkün olur.

Ev ve iş yerinin uygun çiçeklerle donatılması yaşam alanları daha çok hareketlendirir. Duvar kâğıtları içerisinde üç boyutlu olan ve mevsimsel etkiler taşıyan kâğıtlar uzun yıllar güvenle kullanmanızı sağlar.

renkli dekorasyon

renkli dekorasyon

Dekorasyonda Renk Uyumu

Duvar rengine göre mobilya seçimi de zıt renklerden yana olmamalıdır, aksi halde dekorasyon anlamında bütünlük kaybolmuş olur. Ev dekorasyonu üzerine bilgi almak isteyen insanların tercihi dekorasyon dergileri ve internet adresleri olmuştur.

Boya ve duvar kâğıdı tercihlerini koyu renkten yanan kullananlar ise mobilya ve aksesuar tercihlerini açık renkten yana kullanabilirler. Dekorasyon konusunda yenilik arayanlar ise iç mimarlardan destek almalıdırlar.

Etiketler:

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir