Dekolte Bölgesi Sivilcelerinden Nasıl Kurtulursunuz

Dekolte bölgesi sivilcelerinden doğal yöntemlerle kurtulabilirsiniz. İlk olarak yediklerinize ve içtiklerinize dikkat etmeli, doğal beslenme programı uygulamalısınız. Duş alırken peeling eldiveni kullanmaya özen gösterin. Sivilce yok eden temizleyicileri kullanın. Dekolte bölgenizi tahriş etmeden ovmaya çalışın. Akneye neden olan sebum miktarını azaltmak için yaz ayında düzenli duş alın.

dekolte bölgesi

dekolte bölgesi

Dekolte Bölgesi Sivilcelerini Yok Eden Teknikler

Dekolte bölgenize alacağınız kremin topikal etkili olmasına dikkat etmelisiniz. Benzoil peroksit ise akneye neden olan bakteriler ile savaştığı için ölü hücrelerin daha çabuk kaybolmasını sağlar. Dekolte bölgesindeki sivilceler için çamur maskesi de uygulayabilirsiniz. Çamur maskeleri aktarlarda doğal olarak satıldığı gibi güzellik salonlarında da bulunur.

1 çorba kaşığı beyaz kil içine çay ağacı yağı koyup dekolte bölgenize uygulayın. 20 dakika sonra ovarak çıkarın. Haftada bir uygulamanız yeterlidir. 5 aspirini ezip içine yarım limon sıkın ve bu karışımı dekolte bölgenize sürün. Yarım saat sonra ılık su ile temizleyin. Aspirinin sivilce akneleri kurutucu etkisi bulunur.

dekolte bölgesinde sivilce

dekolte bölgesinde sivilce

Pamuklu ve keten üst kıyafetler tercih etmeye özen gösterin. Düzenli spor yapıyorsanız terinizin üzerinizde kalmamasına çalışın. Şok diyetler uygulamaktan kaçının ve ceviz, sebze tüketimini artırın. Şeker tüketimini azaltmalısınız. Günlük menünüzde her zaman yeşil sebzeler ağırlıklı olmalı. Düzenli su içmeyi alışkanlık haline getirmeli ve gün içinde suyun yanı sıra bitkisel çaylar da içmeye özen göstermelisiniz.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir