Dalgalı Saç Modelleri

Doğal dalgalı saçlara beğeninin artması, modanın 60’lı yılları yeni baştan yorumlamasının etkisiyle dalgalı saçların zamanı başladı. Modayı takip eden bir çok kadın, kuaförden yeni çıkmış düz fön görüntüsünü bir kenara bıraktı.

Dalgalı saçların kadınlarda romantizm sembolü haline gelmesi, bunu destekleyen sofistike tasarımların moda da anlam bulmasıyla, dalgalı saçlar sezonun trendi haline geldi. Evde yapılabilecek kolay uygulama materyallerinin artması bu modayı destekledi. Sonuç olarak özel geceler, düğün organizasyonları, günlük hayat gibi bir çok zaman dilimi ve mekanda kullanımı arttı. Modanın doğal çizgileri desteklemesinin dalgalı saç modasını etkilediği bir gerçek bununla birlikte kolay uygulamalarla harika sonuçlara varmanın etkisi de küçümsenemez.

Saçlara Doğal Dalga Uygulamaları

Düz saçlı kadınların, dalgalı saç uygulamalarını hayata geçirmeleri hiçte zor değil! Evde yapılabilecek basit uygulamalarla dalgalı ve tarz saçlara sahip olunabilir. Bunun için öncelikle ince dalga mı, kalın dalga mı istendiğine karar verilmeli. Şuan en moda olanı İri ve yoğun dalgalar. Bu görüntüyü sağlayacak işlem, kalın ve kolay sarılan bigudilerle yapılabileceği gibi maşa uygulamasıyla da başarılı sonuçlar elde edilir.

dalgalı saçlar

dalgalı saçlar

Akşam yatmadan örülen saçlar, sabah şekillendirici yardımıyla harika dalgalara dönüştürülebilir. Bir diğer uygulamada, şeritler halinde kesilmiş gazete ya da kağıt parçalarına saçları istenilen kalınlıkta dolayarak tokayla tutturmaktır. Bu uygulamalarla doğal dalgalara sahip olmak artık çok kolay!

 

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir