Çocuklara Görgü Kuralları Eğitimi

Çocuk yetiştirmek kolay bir iş değildir. Her aile büyük hayaller ve hedefler uğruna çocuklarını kucaklarına alırlar ama o çocuğun bir yerlere gelmesini sağlamakta yine onların elinde olan bir şeydir. Çocuklarınızın ileride başarılı olmasını istiyorsanız öncelikli eğitimi siz vereceksiniz. Okuldan çok daha önem arz ediyor aile eğitimi.

çocuk eğitimi

çocuk eğitimi

Ona Karşı İlgili Olun

Öncelikle nezaket ve kibarlığı öğretin. Çocuğunuz bir şey istediğinde lütfen demeyi bilsin. Aldığında ise teşekkür edebilme sorumluluğunu taşısın. Çocuklarınıza dostluğu ve sevgiyi öğretin. Odun gibi yetiştirmeyin. Neyin ne olduğunu erkenden bilsin. Oyunu ve sporu isimleriyle bilsin ve oynasın. Bu ikiliyi ona rekabet ve hırs kavramlarıymış gibi anlatmayın.

çocuk eğitmek

çocuk eğitmek

Bir restoranda yemek yiyorsanız eğer, çocuğunuzun döktüklerini toplamadan gitmeyin. Böylece ona gereken mesajı vermiş olacaksınız. Diğer ebeveynler size çocuğunuz hakkında soru sorduğunda ilgili olun. Cevapladıktan sonra nazikçe sizde sorular sorun. Her biri çocuğunuza gördü katacaktır. Çocuğunuzun komşuya oynamaya gittiğinde arada bir kontrol edin. Onların sizi arayıp almanızı istemelerini beklemeyin.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir