Çocuklar Neden Oyuncakları Sever?

Çocukların ayrı bir dünyası ve ayrı bir yapıları olması sebebiyle onlar için üretilen her şeyde onlara özel oluyor. Çocukları için özel yiyecekler, gıdalar, kıyafetler, ürünler, filmler yapılırken bir de her yaş grubuna özel oyuncaklar üretiliyor. Üretilen her oyuncakta çocukların beğenisine kolay kolay hitap etmiyor.

Oyuncak ayıcık

Oyuncak ayıcık

Bir oyuncağın sevilmesi ve çocuklar tarafından çok tutulması için genellikle oyuncağın ya bir çizgi film karakteri ya da bir animasyon karakteri olması gerekir. Dünya üzerindeki tüm çocuklar ve popüler oyuncaklar için bu durum geçerlidir.

Modernleşen ve küreselleşen dünyanın içerisinde her şeyden daha fazla haberleri olan çocuklar artık eskisi gibi araba ya da bebek oyuncaklarıyla tatmin olmayıp izlediklerin görselin oyuncaklarına sahip olmak istiyorlar.

Pepee Popüler Oyuncaklar

Pepe

Pepe

2008 yılında gösterilmeye başlanan ve Türk yapımı olan çizgi film Pepee yayımlandığı günden sonra oyuncak sektöründe de en çok üretilen ve çocuklar tarafından da en çok sevilen oyuncak olmuştur. Çocukların severek izlediği diğer bir çizgi film olan Caillou’da 3 – 6 yaş arası çocukların en çok sevdiği oyuncaklardan biri.

Animasyon filmleri olan Arabalar, Çılgın Hırsız, Barbie, Oyuncak Hikayesi’nin karakterleri Şimşek McQuenn, Minionslar, Woody ve Buzz çocukların hem en çok sevdiği hem de en çok sevdiği oyuncakların başında geliyor. Çocuklar için bir oyuncağın popüler olması o oyuncağın bir görselde kullanılmasına bağlı.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir