Çocuklar ile Vakit Geçirin

Günümüzde artık teknolojinin de beraberinde getirmiş olduğu yenilikler aslında pek çok farklı soruna da sebep olabiliyor. Bu sorunlara verilebilecek en iyi örnek ise aile içerisindeki iletişimsizlik. Çocuklar çok küçük yaşlardan itibaren kendilerini tabletler ve cep telefonları ile dolu olan bir dünyaya sokuyorlar. Daha sonrasında ise ne kadar istemiş olunursa olunsun onları bu dünyadan almak mümkün olmuyor. Sürekli olarak sanal dünyada zaman geçiren çocuklar ise ileride farklı sorunlar ile karşı karşıya kalıyor.

çocukla iletişim

çocukla iletişim

Çocuklar Yaşlarına Uygun Davranmaya Teşvik Edilmeli

Böylesi durumlar ile karşılaşmamak isteyen ailelerin çocukları ile mutlaka doğru şekilde vakit geçirmeleri gerekmekte. Tabi ki meydana gelecek olan gelişmeler belirli şekillerde takip edilmeli fakat bu esnada çocuğun gelişimi de olması gerektiği süreçte ilerlemelidir.

Anne babalar çocukları ile mutlaka doğru şekilde iletişime geçmelidir. Günlerinin nasıl geçtiği konusunda konuşmalar yapılmalı, beraber oyunlar oynayarak ya da film izleyerek keyifli zaman geçirerek beraberlik ve aile duygusu her zaman ön plana çıkartılmalıdır.

iletişim kurmak

iletişim kurmak

Birçok kişi bu aşamada çocuklarını nasıl şartlandırması gerektiğini tam olarak bilemiyorlar. Çünkü çocuklarından telefon ya da tabletleri almak zor hale gelebiliyor. Dolayısıyla ufak yaşlardan itibaren belirli saatlerde teknolojik cihazların kullanılması gerektiği ile alakalı sınırlamalar getirilebilir. İlk başlarda çocuklar bu konuda zorluk çıkartmış olsalar da daha sonrasında herhangi bir sorun olmadan kendileri var olan kurala uymaya başlayacaktır.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.