Çocuk Danışmanlığı

Büyüme sürecinde çocuklar çok farklı durumlar ile karşılaşır. Ergenlik döneminde ise sorunlar ilerler. Çocuk psikolojisinde özellikle çocuk sorunlarının altında yatan nedenlerin çözümü için uğraşılır. Aileleri ile bir konuşma süreci sonrasında çocuk gelişimi süreci takip edilir.

çocuk danışman

çocuk danışman

Çocukta ortaya çıkan problemler farklı nedenlere dayanır. Sıkıntıyı çoğu zaman ailesiyle konuşamaz. Terapi dönemi bu dönemde işe yarar.

Çocuk Danışmanlığı Çocukların Hayatını Olumlu Etkiler

Çocukların becerileri, aile yaşantıları her zaman sorunların büyümesine neden olabilen durumlar. Yaş ve gelişimlerine göre farklı bir süreç takip edilir. Yaşadığı sorunlar çoğu zaman aileler tarafından anlaşılmaz. Sağlıklı bir aile ilişkisi her zaman önemlidir.

çocuk danışmanlığı

çocuk danışmanlığı

Çocukluk ve ergenlik dönemi sorunları farklı bir süreç gerektirir. Aileler özellikle müdahale gerektiren durumlarda çoğu zaman tek başına başa çıkamazlar. Uzun süre çözülmeyen sorunlar çocuk gelişimini etkiler. Danışmanlık hizmetleri ile çocuğun sağlığı olumlu olacak.

çocuk psikiyatrisi

çocuk psikiyatrisi

Travma dönemleri zamanla çocuklarda atlatılamazsa farklı sorunlara neden olur. Gelişim sürecinde çocuğunuzun her zaman terapi sürecinde olması onun gelişimi açısından önemli.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir