Çocuğunuzun Daha Başarılı Olmasını İstiyorsanız Dikkat

Büyük bir olasılıkla birçok anne ve baba çocukların daha başarılı olmasını ister. Bu noktada aslında siz ebeveynlere de oldukça önemli görevler düşüyor. Yani başarılı olmak sadece çocuğun çabası ile gerçekleşecek bir durum değil.  Bu nedenle bu yazımızda siz değerli okuyucular için çocuğunuzun başarısını sağlamak için size düşen görevlerden kısaca söz ettik.

başarı arttırma

başarı arttırma

Anne Babalara Düşen Görevler

Çocuklarınıza düzenli şekilde uygulayacağı bazı işler vermelisiniz. Yapılan araştırmalar bu hareketin çocuklarda sorumluluk, yetenek ve özgüven artışı sağladığını gösteriyor.  Bu nedenle siz de her daim onun görevi ve sorumluluğu olarak saydırdığınız işler verin.

çocuklarda başarı

çocuklarda başarı

Çocuğunuzdan yüksek beklentide olduğunuzu ona hissettirin. Fakat beklenti onun ulaşabileceği seviyede olmalı. Ona öfkesini kontrol etme, isteklerini erteleyebilme eğitimini çocukken verin. Bazı çatışmalar ile başa çıkmayı bu dönemde öğrenirse ileride özgüveni yüksek başarılı olma ihtimali de artar. Başarısızlıkları olduğunda onu rahatlatın. Çünkü başarısızlık da başarının bir parçasıdır. Bu durumları iyi yönetmelisiniz. Çocuğunuza sosyal beceriler kazandırmaya çalışın. Araştırmalar bu becerileri olan çocukların ileri de her alanda başarı kazandığını gösteriyor.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir