Cinsel Danışmanlık Neden Önemlidir?

Ülkemizde çiftler arasında yaşanan tartışma nedenlerden birisi de cinsel sorunlardır. Bu sorunların altında yatan temel neden çiftler birbirlerini tam anlamında tanıyamamasıdır. Cinsel sorunlar çiftler arasında hem fiziksel hem de psikolojik olarak etki eder. Erkeklerde görülen cinsel problemlerin nedeni çocuk yaşta karşılaştıkları problemler olarak algılanır.

cinsel terapi

cinsel terapi

Cinsel Danışmanlık Gerektiren Problemler Nelerdir?

Evli çiftler arasında yaşanan ve cinsel danışmanlık hizmeti alınan konular vajinismus, erken boşalma, cinsel isteksizlik, ereksiyon güçlükleri, orgazm bozuklukları olarak sıralanır. Cinsel birliktelik insanını doğası gereği yaptığı hem ruhsal hem de sağlık açısında gerekli bir davranış tipidir. Bu davranış şeklinin gerek kadınlarda gerekse de bazı erkeklerde bulunmaması kesin olarak sağlık problemidir. Bunun için öncelikli olarak cinsel danışmanlık konusunda yardım alınmalıdır. cinsel danışmanlık hizmetinde sorunun oluşumu, çözüm önerileri kısa süre de geliştirilmektedir.

cinsellik

cinsellik

Cinsel danışmanlık konusunda hizmet alan insanların danışmanlık merkezlerindeki en büyük şikayetleri vajinismus olmuştur. Bu rahatsızlık vajina bölgesinin istemsiz olarak kasılması ve beraberinde penisin vajinaya girememesi ya da zor şekilde girmesidir. Sorunun en temel nedeni psikolojik etkilerdir. Bu ve buna benzer cinsel sorunların artması ya da hiç geçmemesi çiftler arasında boşanmaya neden oluyor. Yaşanan bu olumsuzluğun önüne geçmek için cinsel danışmanlık konusunda yardım alınmalıdır.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir