Cilt Bakımı

Cilt bakımı hem yüzün temizlenmesini hem de canlanmasını sağlayan her gün yapılması gereken önemli bir uygulamadır. Günümüzde artık sadece kadınlar değil erkeklerde cilt bakımı yaptırıyor.

cilt bakım

cilt bakım

Cilt bakımı için pek çok tanınmış marka tüketicilere geniş ürün yelpazesi sunuyor. Ama bu ürünler içerisinde hem kimyasal bulunması hem de pahalı olmasından dolayı pek tercih edilmiyor.Bitkisel maskelerle evde cilt bakımı yapabilirsiniz.

cilt bakımı

cilt bakımı

Maske yapmadan önce yüzünüzü anti-bakteriyel bir sabun ile yıkamalı ve temizlemeyi kesinlikle ihmal etmeyin.  Eğer ilk defa maske kullanacaksanız cildinizin küçük bir yerinde deneme yapın. Maske içerisindeki bazı maddeler cilt alerjisine neden olabilir. Bu yüzden maske içerisindeki malzemeleri seçerken dikkat edin.

Cilt Bakımı Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kullandığınız cilt bakım ürününün cilt yapınıza uygun olmasına dikkat edin. Yapınıza uygun olmayan ürünler, cildinizde alerjiye ya da tahrişe neden olabilir.

makyaj ve cilt

makyaj ve cilt

 

Bu sebepten dolayı ürün seçerken mutlaka bir uzmandan yardım alın. Bakımı günün aynı saatlerinde yapmaya özen gösterin. Bu daha etkili olmasını sağlayacaktır.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir