Cildimi Nasıl Beyazlatabilirim?

Kadınların birçoğu daha çok açık renk tene sahip olmak ister. Özellikle yüz bölgesinde cildin hem pürüzsüz hem de daha açık ten renginde olması kişi için birçok yönden avantaj sağlar. Çil, göz altı morluğu, sıkılmış sivilce izleri ve benzeri gibi görüntüler ne yazık ki pek hoş bir görünüme sebep olmaz. Eğer siz de cilt rengini bronzlaşmak isteyenlerin aksine açmak isteyenlerden iseniz siz değerli okuyucularımız için yazdığımız bu yazıyı kesinlikle okumalısınız. Bu yazımızda cilt beyazlatmaya yönelik bazı doğal tariflerimiz var.

çilli cilt

çilli cilt

Yüz Beyazlatan Doğal Tarifler

Beyazlatmak söz konusu olduğunda siz değerli okuyucularımıza ilk tavsiyemiz kuşkusuz ki limon olacak. Limonu ortadan ikiye ayrın ve bir yarısı ile yüzünü ovalayın. Bu işlemi gece yatarken yapmaya özen gösterin ve sürdükten sonra yıkamadan yatın. Sabah uyandığınız zaman bol soğuk su ile durulayın. Bu işlemi her gün yapın. Limon kararmış dirsekler ve dizlere sürüldüğünde de beyazlatıcı etkisini gösterecektir.

Limon maskesi

Limon maskesi

Bir diğer tarifimiz ise pirinç maskesi olacak. Bir miktar pirinç unu ve bir çay bardağı sütünü birbirine iyice karıştırın. Maske kıvamına gelene kadar karıştırın. Ardından cildinize yavaşça sürün. Yaklaşık yarım saat kadar bu maske ile bekleyin. Daha sonra yüzünüzü ılık su ile durulayın. İşlemin etkili sonuç vermesi için haftada iki ya da üç kere bu maskeyi mutlaka uygulayın.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir