Cilde Uygun Kozmetik Ürünleri

Hanımlar kozmetik alanında çeşitli yöntemler denerler. Ancak makyaj, direkt olarak cilde temas etmesinden dolayı oldukça önemlidir. Bu nedenle öncelikle sağlıklı ve kaliteli ürünler tercih edilmelidir. Çünkü cildin nefes alması, nemlendirilmesi ve aynı zamanda bakımının tamamlanması gerekir.

esmer makyajı

esmer makyajı

Bu nedenle içerisinde kimyasal maddeler bulunan ürünlerden uzak durulmalıdır. Beyaz tenli hanımlar kendi cilt tonlarına uygun ve sağlıklı ürünler tercih ederken; esmer makyajı için de cilde uygun tonlarda seçimler yapılır.

Esmer Makyajının Püf Noktaları

Esmer tene sahip hanımlar, makyajları konusunda bazı püf noktaları bilmek zorundadır. Öncelikle fondöten seçiminde yüz renginden bir iki ton açık renk fondöten seçilir ve aynı zamanda göz altında oluşan koyu halkalar için gözaltı kapatıcısı kullanılır. Ayrıca esmer tenli bayanların ciltleri yağlanma konusunda biraz daha hassastır. Bu nedenle yağlanma karşıtı fondötenler ve transparan ve toz pudralar kullanılır.

esmer maktaj

esmer maktaj

Esmer makyajında gözlerde açık tonlarda far kullanılır. Ayrıca koyu göz rengi için gölgeli far oldukça hoş bir görünüm yaratır. Kullanılan allıklar şeftali tonlarında seçilir ve aynı zamanda pembe tonları da tercih edilebilir. Esmer hanımların ruj seçimlerinde doğal renklerdeki parlatıcılar mevcuttur. Böylece göz makyajı oldukça belirgin bir hal alacaktır. Son olarak makyajın sabitlenmesi için makyaj spreyi kullanılabilir.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir