Cevher Zenginleştirme ve Değirmenler

Ekonominin katkı unsurlarından biri olmasının dışında bugün cevher zenginleştirme çalışmalarının bir numaralı vaz geçilmezi olan değirmenler, aynı zamanda yatırım gerektiren bir iş sahası konumundadır.

Değirmen sistemi, cevher zenginleştirilmesi açısından sürekli işlemesi gereken bir mekanizma olarak çalışma prensibine sahip olmalıdır. Bu nedenle cevher zenginleştirmesinde önemli yeri olan değirmen, yatırım aracı olarak da önemli elemanlardan biri olarak görülmektedir. Ülkemizde bu konuda bulunan eksiklik Remas tarafından kapatılmaktadır.

Cevher Zenginleştirme ve Değirmenler

Cevher Zenginleştirme ve Değirmenler

Cevher zenginleştirilmesinde kullanıma açılan değirmenlerin de belirli standartları bulunuyor. Bu standartlar, doğru değirmen seçimi ile cevher zenginleştirme işleminin aksamamasına olanak sağlıyor. Yukarıda da belirttiğimiz gibi değirmenler sürekli çalışma gerçekleştirmesi gereken birer araç ve bu noktada asıl amaç, faydanın sürekliliğinin yanı sıra faydanın artış göstermesidir.

Üretim kalitesi ile yılardır sektörde varlığını devam ettiren Remas, başta Avrupa olmak üzere, Afrika ve Uzak Doğu’ya ihracat gerçekleştirmekte. Ürün ihracı dışında montaj, tesis oluşturma ve servis hizmetleri veren firmanın cevher zenginleştirme ve değirmenler ( Bilyalı, Çubuklu, Kuru Öğütme, Yaş Öğütme) hakkında tüm detaylarına http://www.remas.com.tr/cevher-zenginlestirme/ web sayfasından ulaşabilirsiniz.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir