Burundaki Şekil Bozuklukları için Burun Estetiği

Burun insanların koku almasını sağlayan önemli beş duyu organlarından biridir. Ancak her insanın burun boyu ve çalışma fonksiyonu aynı olmayabilir. Günümüzde birçok insan burnundan nefes alamama veya estetik açıdan düzgün bir görüntüye sahip olamayabilirler. Burun konusunda yaşayan birçok insan yaşadığı problemi çözme adına burun estetiği yaptırmaktadırlar. Burun estetiği son dönemlerden kadınların en çok yaptırdıkları estetik uygulaması olup, % 100 başarıyla gerçekleşen bir yöntemdir.

Burun estetiği ülkemizde burnunda şekil bozukluğu yaşayan insanların yaptırdıkları cerrahi yöntem olup, burnun düzeltilmesi ve olması gereken fonksiyonlarının çalıştırılması anlamına gelir. Ülkemizde olduğu gibi dünya genelinde her yıl binlerce insan şekil bozukluklarından dolayı burun estetiği ameliyatı olmaktadırlar. Burundaki kemik ve kıkırdak yapılarının üzerinde yapılan ve bir kuyumcu titizliği gerektiren bu cerrahi operasyonda her yüzün uyumuna göre estetik işlemi yapılır.

Burun Estetiği Neden Yapılır

Genelde burun estetiği gerektiren problemler burnunuzda göze hoş gözükmeyen kemer olması,  burnun uç kısmı aşırı derecede sarkıksa ya da burnunuz fazla kalın veya ince olmasından dolayı burnunuz yüzünüzün geri kalanıyla orantısız görünüyorsa burun estetiği yapılır. Burun içerisinde kemik ve kıkırdak yapısında yaşanan olumsuzluklar nefes almayı engelliyorsa ileri dönemlerde ciddi sağlık problemlerinin oluşmasına neden olabilir, bu nedenle burnundan nefes alma problemi yaşayan insanlar burun estetiği ameliyatı olmalıdırlar. Burun estetiği ameliyatı kısa süren bir ameliyat olup, burun içerisine konulan tampon, cerrahi operasyon üzerinde 24 saat geçtikten sonra çıkarılabilir.

Burun estetiğindeki atel ise yaklaşık 5 ile 7 gün arasında burunda olur. Ameliyat sonrasında burun ve yüz çevresinde yaşanabilecek olumsuzluklar morluk ve şişlik olup bunun iyileşme süresi de iki hafta kadardır. Burun estetiği cerrahisi yaptıran insanların yorgunluk ve eğilme gerektiren işlerden kesin olarak birkaç hafta uzaklaşma gerekir. Yine gözlük takan ancak burun estetiği ameliyatı insanların da dikkatli olması gerekir. Burun estetiği tedavisi günümüzde birçok hastane’de yapılır, bu tedavi merkezleri hakkında detaylı bilgi almak için internet üzerinden arama yapabilir ve kendiniz için en uygun sağlık merkezini seçebilirsiniz. Burun estetiği tıp dünyasında Rinoplasti olarak bilinir.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir