Bu Cihazla Bebeğinizi Artık Kirli Havadan Koruyabileceksiniz

Hava kirliliği herkes için kötüdür, ancak bağışıklık sistemi henüz gelişmemiş bebeklere ve küçük çocuklara özellikle zararlıdır. Ayrıca, çocuklar hava kirliliğinin etkilerine karşı yetişkinlerden çok daha fazla savunmasızdır. UNICEF’ e göre hava kirliliği, 5 yaşın altındaki çocuk ölümlerinin yaklaşık % 10’una neden olan hastalıklara katkıda bulunuyor ve beyinlerinin sağlıklı gelişimine zarar verebiliyor. Dünya Sağlık Örgütü, açık hava kirliliğinin kansere neden olduğunu her fırsatta yineliyor.

bebek

bebek

Brizi Bebek Arabaları için Hava Temizleme Sistemi

Asıl mesleği kameramanlık olan Yosi Romano, bebeği ile Londra’nın yoğun sokaklarında yürüdüğünde hava kirliliğini düşünerek aklına bir çözüm getirdi. Brizi adını verdiği bebeğin yüzünün etrafındaki havayı temizlemek ve hava kirliliğinden korumak için tasarlanmış, yastıklı bir hava filtresi ve fandan oluşan cihazı tasarladı. Böylece bebekler daha az hava kirliliğine maruz kalabilecekti.

Brizi, kirli havanın solunum alanına girmesini önlemek için gazları emen ve parçacıkları tıkayan tıbbi sınıf filtreleri kullanıyor.

hava temizliği

hava temizliği

Fan, çocuğun nefes alanına her 10 saniyede bir filtrelenmiş 1,5 litre hava üflüyor. Bu, çocuğun nefes alanına temiz bir hava bariyeri oluşturuyor, hem temiz havayı veriyor hem de kirli havanın nefes alanına girmesini önlüyor.

Brizi hava filtresi, havada, karbon monoksit ve azot dioksit gibi zararlı parçacıkları veya gazları tespit eden yüksek teknolojili sensörler içeriyor. Bu bilgileri Bluetooth yoluyla ücretsiz bir uygulamaya gönderiyor. Telefonunuzdaki uygulamayı çağırdığınızda, Brizi kullanıcıları tarafından sağlanan veriler size hangi yürüyüş yollarının diğerlerinden daha kirli ya da güvenli olduğunu gösteriyor, böylece daha net bir yol seçebiliyorsunuz.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir