Boşanmak İsteyenler Lütfen Dikkat!

Son zamanlarda aile kurumu artışı fazla. Fakat bu artış ne kadar fazla ise boşanma oranı o kadar yükseliyor. Özellikle de boşanma oranları son yıllarda daha da arttı. Çünkü karşılıklı tahammül seviyesi maalesef ki düştü. Tüm bunların yanında pek tabii ki farklı sebeplerde çiftleri boşanmaya itebiliyor. Eğer siz de mutsuzsanız ve eşinizden boşanmayı düşünüyorsanız bu yazımızda siz değerli okuyucularımız için bazı tavsiyelerimiz var mutlaka okumalısınız.

boşanmak

boşanmak

Boşanmaya Sebep Olan Faktörler

Ne yazık ki yanlış yapılan evlilikler neticesinde çok saçma sebeplerle bile boşanma kararı alınabiliyor. Bunun tam tersi olarak eşinden çok büyük yanlışlar gören kadınlar sırf ailesini yıkmama adına boşanmayı düşünmüyor bile. Bu iki durumda aslında doğru değildir. Peki  boşanmayı gerektiren haller nelerdir? Ne gibi durumlarda boşanma kararı alınmalıdır?

boşanmak istemek

boşanmak istemek

Tabii ki ilk sebep şiddettir. İster fiziksel olsun ister psikolojik şiddet olsun bu kesinlikle Kabul edilemez. Bu sebep dışında boşanma kararı aldıysanız önce kendinize eşinizi sevip sevmediğinizi sormalısınız. Hisleriniz yok olduysa boşanma kararı doğru olabilir. Fakat ne olursa olsun aranızdaki sevginin hala var olduğunu düşünüyorsanız size bir evlilik terapisti kapısına gitmenizi öneriyoruz.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir