Banyoda Apple Akıllı Telefon Kullanan Kişi Elektrik Çarpması Sonucu Öldü

Su ve elektrik, ateş ile barut gibi bir arada yaşayamayacak kadar zıt karakterlidir. Suya dayanıklı elektrikli eşyalar almadan önce, iki değil birkaç kez düşünmek gerekiyor. Sosyal medyadan bir dakika ayrı kalamayan ya da oyun oynamaktan vazgeçemeyen bazı teknoloji bağımlısı hastalar, akıllı telefonları ile banyoya girmekten de kendilerini alamıyor. Nadiren ölümle sonuçlanan kaza raporları, kimilerinin işi biraz daha abartıp küvette iken cihazlarını şarj ettiklerini ortaya koyuyor.

elektirik

elektirik

Apple Telefonunu Banyoda Şarj Ediyordu…

Geçen haftalarda Britanyalı Richard Bull, Apple iPhone şarj cihazı bulunduğu banyo suyuna dokunduğunda elektrik çarpması nedeniyle öldü. 32 yaşındaki Bull’un sağ kolunda ve sağında yanıklar vardı, eşi yardım çağırmıştı, ancak ilk müdahale ekibi Londra’daki evlerine vardığında çoktan ölmüştü. Olayı soruşturan polisler, koridor ile tuvalet arasında uzanan bir uzatma kablosu bulunduğunu raporladı.  Richard Bull’un annesi Carole, olaydan sonra şunları söyledi: “Pek çok kişi, özellikle telefonlarından ayrılmayan gençler, ne kadar tehlikeli olduğunu bilmiyorlar.”

elektrik çarpması

elektrik çarpması

Davayı inceleyen sorumlu, Dr Sean Cummings olayı kaza olarak kabul etti, ancak “Apple bu tür olayların önlenmesine yardımcı olmak için adımlar atmalıdır. Akıllı telefonlar zararsız gibi görünse de bir banyodaki saç kurutma makinesi kadar tehlikeli olabilir” diyerek, cihaz üreticilerine riskler konusunda uyarıda bulunduklarını söyledi.

Apple, akıllı telefonu ile elektrik çarpması sonucu ölen kişinin ardından, banyoda telefon kullanmaya ve şarj etmeye karşı ikazlarda bulundu. Fakat bu uyarıların yapılması için mutlaka birilerinin ölmesi mi gerekiyor?

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir