Banyo Aydınlatması Nasıl Yapılmalı?

Günümüzde dekorasyon içerisinde banyoların daha kullanışlı ve güvenilir bir hale gelmesi için çeşitli teknikler bulunmaktadır. Doğru ve etkili bir biçimde aydınlatılması yapılmış olan bir banyodan işlevsel olarak daha fazla yararlanabilirsiniz.

banyo aydınlatması

banyo aydınlatması

Banyolar ışığa en çok ihtiyaç duyduğunuz mekanlar olduğu için LED ve beyaz renkli ampullerin kullanılması daha doğru bir tercih olacaktır. Banyonuz için banyo aplikleri de kullanabilirsiniz fakat aplikler için yeterli yeriniz yok ise duvara monte etmeden sarkıtmalı olarak kullanmaya dikkat etmelisiniz.

Ayarlanabilir Aydınlatma Anahtarları

Banyo mekanlarınızda dolaplarınız var ise dolap çevresine ya da iç kısımlarına aydınlatma ürünleri yerleştirebilirsiniz. Bu aydınlatma yöntemi aradığınız eşyaları dolaplarınızda daha kolay bulabilmenizi de sağlayacaktır.

modern banyo aydınlatması

modern banyo aydınlatması

Aydınlatma ürünleri arasında oldukça fazla popüler bir hale gelmeye başlayan spotları da aydınlatmanız içerisinde kullanabilirsiniz. Aynı zamanda banyodaki işinize göre ayarlayabileceğiniz ışık yoğunluğunu da kullanabilirsiniz. Bunun için anahtarların üzerine ayarlanabilir bir mekanizma yerleştirilmesi yeterli olacaktır. Örneğin sabahları traş olurken farklı, kuvette duş alırken daha farklı bir ışık tercihi kullanabilirsiniz.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir