Balkon ya da Bahçenize Dinlenme Köşesi Yapın

Balkon ya da bahçe gibi alanların kullanımında genellikle sıcak aylara yer açılsa da soğuk kış aylarında da kahvenizi yudumlarken bahçede olmak isteyebilirsiniz. Bahçenizde kendi emeğiniz ile son derece uygun fiyatlar ile dinlenme koltuğu ya da köşesi yaratabilirsiniz. Biraz hayal gücü biraz el emeği ile mükemmel bir alan yaratmanın yanı sıra sadece size özel olan ve başka kimse de olmayacak olan dinlenme alanın keyfini sürmeniz mümkün.

balkon dekorasyonları

balkon dekorasyonları

Nasıl Yapılır?

Bahçe ya da balkonunuz için tasarlayacağınız dinlenme alanı için ihtiyacınız olan malzemeler iskelet kısmı için delikli tuğla ya da diğer adı ile briket ve kalas veya tahtadır. Bunun yanı sıra oturma alanının yaratabilmek için sünger ve kumaş yeterli olacaktır. Tuğlaları ne kadar bir yükseklik ve genişlik istiyor iseniz ona göre karşılıklı koyun. Eğer yüksek istiyor iseniz harç ile tuğlaları yapıştırmanız gerekebilir.

balkon dekorasyon fikirleri

balkon dekorasyon fikirleri

Karşılıklı olarak yerleştirdiğiniz tuğlaları kumaş seçiminiz ile uyumlu olan bir renge boyayabilirsiniz. Sonrasında tahtaları delik kısımlardan geçirerek oturma alanının isketeni tamamlayabilirsiniz. Yaptığınız dinlenme alanının ölçüsüne uyana sünger ya da sizin arzu ettiğiniz herhangi farklı bir seçim var ise onu belirleyerek oturma alanın yaratabilirsiniz. Eğer bu uygulamayı bir duvara yakın yere yaptıysanız yaslanmak için yastıkları da aynı kumaş ile yapabilir ya da farklı yastık kılıfları da uyumlu olarak tercih edebilirsiniz.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir