Bakımlı Görünen Tırnaklara Nasıl Sahip Olunur?

Son zamanlarda tırnaklarda oluşan tasarım harikası görüntüler bir çok insanın dikkatini çekiyor. Tırnaklar hem renklenip hem de özel şekillerle süslenerek, ayrı bir ihtişam sahibi oldular. Tırnak estetiği, artık kendini evde ya da kuaförde uyumlu ojeler ile  özel şekiller oluşturulması sayesinde daha beli olur hale geldi. Bunun için satışa sunulan özel ekipmanlar, hatta sanatsal nitelikte ojeler kendini gösteriyor.

tırnak estetiği

tırnak estetiği

Eskiden uzun ve sade ojeli tırnaklar bakımlı görünürken şimdi bu bakım konusu bir tık ileri gitmiş durumda. Öyle ki, bir çok kadın tırnaklarını daha güzel ve orijinal bir hale getirmek için saatlerini harcıyor. Önce parlatıcı sürülen tırnaklara, arzu edilen renk oje uygulanıyor sonrasında fiyonk, uğur böceği, kelebek gibi özel desenler çiziliyor.

Uygulama İçin Gerekenler

Çok zor gibi görünse de aslında bunları tırnaklara uygulamak son derece basit. İlk bir kaç uygulamada istenilen sonuç alınmasa bile el alıştıkça daha profesyonel uygulamalar yapılabiliyor.

tırnak estetiği

tırnak estetiği

 

Birkaç basit ihtiyaç temin edildiğinde, herkes tırnaklarının ressamı olabilir ve son derece şık şekiller ortaya çıkarabilir. Bunun için çok ince fırça, bir kaç renk oje, kulak pamuğu yeterli. Gerisi kişinin hayal gücü ya da yapmak istediği şekilleri uygulamak için gösterdiği özenle eş değer.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir