Baharda Bağışıklığın Güçlendirilmesi için Öneriler

Bağışıklığın zayıf olması küçükten büyüğe hemen herkes için bir sorundur. Vücudunuz özellikle bahar aylarına yaklaştığımız şu günlerde bakteri, mikrop, polen ve virüs saldırılarına karşı mücadele içerisine girecektir, bu dönem eğer bağışıklık sisteminiz zayıflamış ise çok zor geçecektir. Baharda vücudunuzun dış etkenler ile savaşında, yaşam kalitenizin düşmemesi için etkili bir şekilde çalışmasına normal zamanlardan daha fazla yardım etmeniz gerekir.

bahar alerjisi

bahar alerjisi

 

Bağışıklık Sistemimi Nasıl Güçlendirebilirim?

Bahara girmeden önce bağışıklık sisteminizin dinlenmesi için fırsatlar yaratın. Kronik uykusuzluk ve bağışıklığın zayıflaması arasında doğru bir orantı var; vücudunuzun dinlenememesi sıradan bir soğuk algınlığı ile savaşmakta bile zorlanmasına sebep olabilir.

“Klişe laflar bunlar” diyeceksiniz belki ama bağışıklık sisteminizi daha iyi korumanın en önemli ve ilk adımı sağlıklı bir yaşam stilidir. Kulağa hoş gelmeyecek sözler söylemeye devam ediyoruz: Eğer içiyorsanız hemen sigarayı bırakın, yeterli miktarda taze sebze ve meyve tüketerek dengeli beslenin, düzenli ve dikkatli bir şekilde egzersiz yapın…

bahar yorgunluğu

bahar yorgunluğu

 

Gıda Takviyesi Kullanmanın Zararı Var mı?

Bağışıklık güçlendirici gıda takviyeleri konusunda da daha dikkatli olmanızı ve doktorunuza danışmadan herhangi bir ürün kullanmamanızı öneririz. Her insanın yapısı benzer gibi görünse de metabolizması farklıdır. İçyapınızda neler olduğunu, ne gibi eksiklik veya fazlalıklar olduğunu doğru ölçümlendirmek şarttır. Arkadaşınıza çok fayda sağlayan bir vitamin ya da gıda takviyesi size ters etki de yapabilir.

Ayrıca detox konusunda bilinçdışı yapılan uygulamalar yarardan çok zarar veriyor, aman dikkat!

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir