Babalar için Hamilelik Önerileri

Gebelik, hem anneler hem de babalar için kafa karıştırıcı olabilecek bir değişim zamanıdır. Baba adayları, dokuz ayın sonunda kendilerini neyin bekleyeceğini az çok tahmin eder, ancak gebelik sırasında nelerin olacağını da bilmeliler.

Baba Adayları Rehberi

 • Destekleyici ve bilgili bir baba olmak için, gebelik, doğum ve ebeveynlikle ilgili kitapları okuyun veya konuyla ilgili web sitelerine göz atın. Soru sormayı öğrenin ve gebeliğin her periyodik dönemindeki gelişmelere, bebek ve anne için aktif olarak katılın. 

  hamilelik ve baba

  hamilelik ve baba

 • Babalar da sürecin aktif bir parçası olmalıdır, bu nedenle gebelik ve doğum konusunda olabildiğince fazla bilgi edinmek için anne adayı ile birlikte doğum öncesi derslere gitmelidir.
 • Babalar, herhangi bir check-up aldıklarından emin olarak, eşlerinin sağlıklı bir hamilelik yaşamasına yardımcı olabilirler.
 • Bebeğinizin kalp atışını dinlemek ve ultrasonu görüntülemek için orada olun.
 • Besleyici bir diyet, sağlıklı bir gebeliği desteklemek için önemlidir, bu nedenle babalar kendilerine de yararı olacak şekilde eşlerinin doğru yiyecek seçeneklerini seçmelerine yardımcı olabilirler.
hamilelik dönemi

hamilelik dönemi

 • Sağlıklı seçimler aynı zamanda sigaradan, uyuşturucudan ve alkolden uzak durmak demektir. Evde toksik ev ürünleri veya gebe kadınlar için güvenli olmayan ilaçlar gibi tehlikeli maddelerin farkında olmalısınız.
 • Kadının vücudundaki değişiklikler ve hormonlar gebeliğin normal bir parçası olan ruhsal değişimlere neden olabilir. Eşinizin stresten kaçınmasına yardımcı olun. Bir baba olduğunun farkındalığı, stresli duygusal durumların hafifletilmesine yardımcı olabilir.
 • Bebeğin planlanmasının birlikte yapılması önemlidir; gebelik, doğum ve doğum sonrası hakkında bilgi almakla kalmayıp, acil bir durumda kimin aranacağını ve acil durum işaretlerini bilmesi gerekir. Vakit geldiğinde evin bebeğini eve getirmek için hazır olmalısınız.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir