Baba Adaylarının Kaygıları

Büyük hayallerle ve aşkla eşiyle birlikte dünya evine giren bir erkeğin en çok kaygılandığı dönem muhakkak eşinin hamile olduğu dönem olacaktır. Baba adayı olan erkeği bu dönemde çok stresli günler bekliyor. Evde, işte, arabada nerede olursa olsun stres onun yakasını bırakmayacaktır. Bu yazımızda baba adaylarının kaygılarını derledik.

baba adayı

baba adayı

Kaygıları Nelerdir?

Baba adaylarının ilk kaygısı eşiyle birlikte arabadayken ya da herhangi bir yürüyüşte, yoldayken doğumun gerçekleşmesidir. Bundan dolayı inanılmaz stres yaşar erkekler. Hatta doğuma yakın zamanlarda dışarı çıkmak bile istemezler. Birde erkeklerde doğuma kaç kişi gidelim stresi vardır. Aslında bu hem annede hem de babada vardır. Anne adayı doğum esnasında gözlenmeme güveniyle tamamen doğumuna yönelebilir ama gözleniyor olma hissiyatı bazı hormanların sıkıntıya uğramasına sebep olabilir.

baba olmak

baba olmak

Bundan dolayı mümkün olduğunca az kişiyle gidilmelidir. Bunlar dışında birde su gelme olayı vardır. Suyun gelmesi doğuma az kaldığının göstergesidir. Bu durumlarda acaba bebek susuz mu kaldı gibi kaygısız oluşabiliyor erkeklerin. Onun dışında belli ağrıyor acaba ne var ya da karım neden çok kusuyor, neden yatmak istemiyor, neden yorgun gibi şeylerde vardır.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir