Artık facebook da hikaye özelliğini kullanıyor

Sosyal medya birçok kişinin son dönemlerde kullandığı platformlardan bir tanesi oldu. Snapchat, Twitter, Instagram ve Facebook gibi birçok sosyal medya uygulaması insanların vazgeçemediği ve zamanının büyük bir bölümünü geçirdiği hatta bazılarının iş yaptığı yerler haline geldi. Hal böyle olunca bu uygulamalar sürekli güncelleniyor. Hikaye özelliğini aslında ilk önce snapchat uygulaması ile hayatımıza girdi. Daha sonra Instagram bu özelliği uygulamaya başladı ve şimdi de Facebook hikaye özelliğini hayata geçiriyor.

facebook

facebook

Sosyal Medya Hesaplarında Vazgeçilmez Hikaye Özelliği

Şu anda test aşamasında olan bu özellik şu an sadece İrlanda’da kullanılıyor. Facebook’un bu özelliği daha hala yatırım ve araştırma aşamasında. İsmi ise Facebook hikayeleri olacak. Bu özellik sayesinde siz de Facebook’ta bir dakikalık hikayeler hazırlayabilme imkanı bulacaksınız.

facebook hikaye modu

facebook hikaye modu

Instagram’da olduğu gibi üst kısma konuşlandırılacak. Yine Facebook’ta da hikayede farklı filtreleme özelliklerini kullanabileceksiniz. Yine kullanıcılar bu hikayelere mesaj atabilecekler. Aynı Instagram’da olduğu gibi 24 saat sonra hikayeler silinecek. Hikayede paylaşılan fotoğraflar, videolar sadece arkadaşlarınız ile paylaşılacak.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir