Apple iphone 7 Plus ve Apple iphone 7’nin Bilinmeyen Özellikleri 

En beğenilen modellerin mimarı iOS işletim sistemi ile yine benzersiz bir olan Apple iPhone 7 ve iPhone 7Plus modellerinin ilk etapta fark edilmeyecek özelliklerini mercek altına aldık. İşte detaylar!

iPhone 7’nin Bilinmeyen 5 Özelliği

Eğilme ve bükülmelere karşı korunaklı kasa malzemesi açısından sağlamlığı ile bir önceki versiyonlarına benzerlik gösteren iPhone 7 modelleri sadece 5 gr daha hafif olarak tasarlanmış.

1- Numara Engelleme

Daha önce sadece şebeke hizmeti ile alınabilen numara engelleme için iOS 7 modellerinde getirilen yeni özellik sayesinde kolaylıkla istemediğiniz numaraları engelleyebiliyorsunuz. Ayarlardan telefona girip “engellenmiş numaralar” bölümüne ilgili numarayı eklemeniz veya telefon rehberinden “bu numarayı engelle” seçeneğini aktif hale getirmeniz ile tamamlanmış oluyor.

iphone7 plus

iphone7 plus

2 -Gece Sürüşü ve Apple Haritalar

Apple iPhone 7’de Apple haritalarına oldukça fonksiyonel bir özellik eklenmiş. Akşam saatlerinde harita uygulamasını gece sürüşü modunda açtığınızda iPhone 7 ekranının daha önceki modellerinde olduğu gibi fazla parlama yapmaması dikkat çekiyor. iPhone 7 haritalar uygulamasında ışık seviyesine göre ekranın parlaklık derecesini otomatik olarak ayarlıyor.

3- Sanal Asistan Siri

Alarmlarınızı kurabilen, hatırlatmalar yapabilen Siri Asistanı, iOS 7 modellerinde daha da gelişmiş özellikler gösteriyor. Açılmasını ve kapanmasını istediğiniz Wi-Fi ve diğer ayarları kontrol etme konusunda Siri’den yardım alabiliyorsunuz.

4- Yakınımdaki Uygulamalar

Apple iPhone 7 modeli için geliştirilen “Yakınımdaki Uygulamalar” bulunduğunuz lokasyondan hareketle o civarda en çok seçilen, indirilen uygulamaları listeleyerek bunu size öneri halinde sunuyor. Bu size özellikle gitmiş olduğunuz yabancı bir bölgede faydalar sağlayabilir.

iphone 7

iphone 7

5- Güvenli Kablosuz Ağlara Otomatik Olarak Bağlanma

iOS 7 ile fonksiyonu arttırılan özelliklerden biri de ücretsiz ve güvenilir ağlara bağlanma konusunu içeriyor. Cihazınız çevredeki ücretsiz Wi-Fi ağlarını tarayarak bunların güvenilir olup olmadığını tespit ettikten sonra otomatik olarak sizi o kablosuz ağa bağlıyor. Kısacası sizin ayarlarınızı manüel açıp Wi-Fi taraması yapmanıza gerek kalmıyor.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir