Anne Adayları Doğum Yapacağınız Hastaneyi Seçerken Dikkat

Tüm anne adaylarının doğum yaklaştıkça duyduğu endişe hemen hemen ortaktır. Her biri sağlıklı bir doğum gerçekleştirmek ve bebeğini sorunsuz kucağına almak ister.

doğum

doğum

Doğum Yapacağınız Hastanenin Yeni doğan Ünitesi Yeterli mi?

Hamileliğin gidişatına ve doğumun gerçekleşeceği güne göre değişebilen ama genelde önceliğin normal doğum olduğu bu süreçte anne adaylarının üzerinde durduğu bir diğer konu da hastane seçimidir. Günümüzde maalesef hastanelerde yaşanan birçok skandalı duyuyor hatta bazen bizzat şahit olabiliyoruz. İşte hayatınızın en önemli anını yaşadığınız ve canınızdan bir parçayı dünyaya getireceğiniz hastanenin doğum ve yeni doğan bebekler için gerekli donanıma sahip olduğundan emin olmalısınız.

doğumhane

doğumhane

Mesela yeni doğan ünitesi, yoğun bakımı var mı? Gerek görülen acil durumlarda ünitede ihtiyaçlara cevap verebilecek tüm cihazlar mevcut mu? Bunlar başlarda çok fazla teferruat gibi görünebilir ama özellikle sorunlu doğumlarda bebek için hayati önem taşıyor. Eğer doktorunuz hamileliğiniz boyunca sizi takip eden doktor ise size zaten tüm bu detaylarla ilgili ayrıntılı bilgiler verecektir.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir