Android Otomobillerde Yerini Aldı

Teknoloji dünyasında son dönemlerde kulağımızın en çok işitti ifadelerden birisi android olmuştur. Cep telefonlarında yaygın olarak kullanılan bu uygulama yakın bir dönemde otomobillerde yerini almaya hazırlanıyor. Google’nun işletim sistemi olan android uygulaması uygulama alanı olarak önce telefonlarda, tabletlerde ve en sonunda otomobillerinde yerini alacak. Bu sistem geçtiğimiz günlerde 1/0 geliştiricileri konferansında teknoloji tutkunlarına tanıtıldı.

Android Otomobillerde Yerini Aldı

Android Otomobillerde Yerini Aldı

Çok yakın zamanda otomobillerde kullanılacak bu uygulama otomatikleşecek olan android Auto ismini almıştır. Üretim hazırlığının sonlarına yaklaştığı bu döneme kadar Google 40’dan fazla otomobil üreticisi ile anlaştı. Teknoloji devi üretimini gerçekleştirdiği bu auto android uygulaması otomobillerin yeni modellerinde yerini alacak. Özellik olarak incelendiğinde ses sistemlerinden, müzik ayarlarına kadar birçok ayarı Auto Android ile yapabilmeniz mümkün olacak.

Android

Android

Auto Android Uygulaması Yolculuk Keyfi

Bu uygulamada sesli kontrol sistemi ile dijital ekrana bak bakmadan otomobilinizle sürüş esnasında istediğiniz işlemi yapabileceksiniz. Android L versiyonunun küçük bir parçası olarak tasarlanan android auto ile ilgili birçok firmayla anlaşma hazırlandı.  Otomobillerin sürüş keyfini artıracak bu uygulama sürüş esnasında dağılan dikkatlerden kaynaklanan kazalarında önüne geçmiş olacak.

 

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir