70’li Yılların Küçümsenen Teknolojileri

 

Zamanın ilerlemesi ve teknolojinin hatrı sayılır bir şekilde gelişmesi ile bir dönemler dünyaya damga vuran 70’li yılların muhteşem teknoloji ürünleri küçümsenir hale gelmiştir. Hiçbir şeyden doyum almayan insanoğlu geçmişte asra damga vuran teknolojiyi şuan beğenmemekte ve her zaman daha iyisine ulaşmaya çalışmaktadır.

Atari oyunları

Atari oyunları

Teknoloji çağı olarak adlandırılan günümüzün temelleri 70’li yılların teknolojisi sayesinde atılmıştır. O zamanda yapılan teknolojik icatlar sayesinde günümüzün en çok kullanılan ve vazgeçilemeyen ürünlerine ulaşılmıştır. Örneğin: 1978 yılında icat edilen heceleme cihazı piyasaya sürüldüğünde özellikle de küçük çocuklar tarafından yoğun bir ilgi ile karşılaşmıştır. Bunun yanı sıra bir devrin en eğlenceli cihazı olan ATERİ, 7’den 70’e herkesin sahip olduğu bir icattır.

70’li Yılların En Güzel İcadı

1970 yıllarında insanlığa en büyük hediye olan ilerlemeden bir diğeri ise fotoğrafçılıkta meydana gelen gelişimledir. Çekilmiş olan fotoğrafların görülmesi için bastırılması gerekirken Polaroid şirketinin SX70’in çıkması ile bu zorlu yöntem ortadan kaldırılmıştır. Makine ile çekilen fotoğraf saniyeler içerisinde çıkarılarak incelenebilir hale gelmiştir.

Eskiden fotoğrafçılık

Eskiden fotoğrafçılık

 

 

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir