4.5G Hakkında Temel Bilgiler

Hayatımıza yeni giren tüm dünyada 4G olarak bilinen ülkemizde ise 4.5G olarak anılan yeni iletişim teknolojisi hakkında teknolojiden çok anlamayanların bile algılayabileceği bazı bilgileri siz değerli okuyucular için bu yazıda paylaşmak istedik. 4.5G dördünce nesi kablosuz veri iletişim ağlarının genel ismidir. Mobil operatörler tarafından üretilmiştir. En temel ve bariz faydası mobil telefonlar üzerinden hızlı bir şekilde internet erişimi sağlamasıdır. Yani 4.5G ile birlikte artık telefondan Tv izlemek, görüntülü konuşmak ve mesajlaşmak gibi işlemler daha hızlı ve kaliteli olacak.

4.5G

4.5G

Neden 4.5G Gerekli?

Her şeyden evvel 3G den daha avantajlı. İnternet siteleri bu yeni teknolojiden sonra eskisinden çok daha hızlı sürede açılacak. Sevdikleriniz ile videolu görüşmelerinizi çok daha rahat ve kaliteli şekilde gerçekleştirirsiniz. Bunun yanında sesli görüşme kalitesi de artacak. İnternet istediğiniz müziği sadece saniyeler içinde indireceksiniz. Uygulamaları daha kısa sürede yükleyeceksiniz.

4.5G teknolojisi

4.5G teknolojisi

Kısacası bunlar gibi onlarca büyük avantaj sağlayan 4.5 G teknolojisinden mutlaka siz de yararlanmalısınız. Bu sayede en değerli şey olan zamandan kazanırsınız.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir