3D Mask Rinoplasti Yakup AVSAR

Burun yüz bölgesinde yer alan ve en çok dikkat çeken organımızdan birisidir. Yüzün güzelliğini ve estetik duruşunu simgeleyen burnun görüntüsünden memnun olmayan kişiler günümüzde burun estetiği operasyonlarından yararlanabilirler. Estetik cerrahi alanında pek çok farklı ameliyat türü arasında olan bu estetiğin tıp dilindeki adı ise rinoplasti olmaktadır.

3D Mask Rhinoplasty Yakup AVSAR

3D Mask Rhinoplasty Yakup AVSAR

Özel olarak yapılan bu operasyon sayesinde buruna yeniden şekil verebilmek ve sağlıklı bir estetik görünüm yakalayabilmek mümkün olabilmektedir. Burun estetiği ameliyatı ile birlikte burnun uç kısımları kaldırılabilir ve istenildiği takdirde aynı şekilde indirilebilir. Burnun yüz hatlarına uygun olarak uçları inceltildiği gibi aynı şekilde sağ ve sol kısma doğru olan eğriliklerde düzeltilebilir.

Burun estetiği operasyonları günümüzde bu tür amaçlar için uygulanan önemli bir operasyondur. Kemik ve kıkırdak eğrilikleri ile ortaya çıkan solunum problemleri de aynı şekilde burun estetiği sayesinde ortadan kaldırılmaktadır. Başarılı bir şekilde yapılmış olan burun estetiği operasyonu sonrasında nefes alma problemleri gibi sorunlar en alt seviyeye indirilerek yok edilmektedir.

3D Maske Burun Estetiği Nedir?

Hızlı bir şekilde gelişmekte olan teknoloji sayesinde burun estetiği uygulamaları da birtakım değişikliklere uğramıştır. Son yıllarda bu değişiklikler arasında en fazla tercih edileni ise 3d maske yöntemidir. Op. Dr. Yakup Avşar’ın uyguladığı bu 3d maske uygulaması, tıp ve bilim dergilerinde büyük bir yer sahibi olmuştur. İngiliz haber ajansı Reuters, başarılı Türk cerrahtan ve tıp dünyasına sağladığı katkılardan pozitif bir şekilde bahsetmiştir.

3d printer kullanılarak yüz ve vücudun 3 boyutlu bir maskesini oluşturan Op. Dr. Yakup Avşar hastalarına dünyanın hiçbir yerinde bulamayacakları bir hizmet sunmaktadır. Burun estetiği yaptırmak isteyen hastaların en büyük sıkıntıları arasında yer alan, operasyon sonrasındaki istenmeyen sonuçlar ve yüz hatlarının beğenilmemesi gibi sorunlar 3d maske tekniği sayesinde yok edilmektedir.

3D Mask Rhinoplasty

3D Mask Rhinoplasty

Op. Dr. Yakup Avşar’ın bu sistemi sayesinde hastalar ameliyat öncesinde yeni burunlarının nasıl gözükeceğini net bir şekilde görebilmektedirler. Renkli 3d printer kullanılarak yüzün şekli alındığı için insan yüzünün birebir kopyası elde edilerek üzerinde operasyon ile ilgili stratejiler geliştirilebilmektedir.

Hastaların ihtiyaçları ve istekleri doktorun tavsiyeleri ve yönlendirmeleri ile birleşerek hasta yüzüne en uygun burun şekli belirlenebilmektedir. İstenilen burun biçimleri 3d printer ile çıkartılarak operasyon sonrasındaki görünüm belirlenebilmektedir.

Uygulamanın en önemli özelliği ise hastaların operasyon öncesi ve sonrası görüntülerini somut bir şekilde görerek kıyaslayabilmeleridir. Uygulama öncesinde burun şeklinin kendisine göre olmadığını belirtebilen hastalar doktorun tavsiyeleri ve yönlendirmeleri doğrultusunda daha farklı bir burun tasarlayabilirler.

Burun Estetiği Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Burnunuzun görüntüsünden memnun değilseniz öncelikle hangi burun şeklinin yüzünüze uygun olacağını doktorunuz ile birlikte belirlemelisiniz. Bu konuda uzman olan Op. Dr. Yakup Avşar gibi farklı uygulamalar geliştirmiş olan doktorlar tarafından muayene edilirseniz sürpriz sonuçlar ile karşılaşmadan ameliyatınızı başarılı bir şekilde yaptırtabilirsiniz.

avsar 3d mask rinoplasti

avsar 3d mask rinoplasti

Ayrıca ameliyat olacağınız hastanenin mutlaka hijyen koşullarına uygun olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Eğer operasyon sonrasında morluk sorunu yaşamak istemiyorsanız tamponsuz burun estetiği uygulamalarından faydalanabilirsiniz.

Burun Estetiği Ameliyatı Sonrasında Neler Yapılmalı?

Burun ameliyatı artık yeni yöntemler ve teknolojinin kullanılması ile birlikte sorunsuz bir şekilde yapılabilen bir operasyondur. Yaşanılan ufak sıkıntıları en aza indirebilmek için operasyonu yapan doktorunuz ile iletişim halinde olmalısınız.

Ufak acılı bir dönem yaşayabileceğiniz riski olduğundan dolayı eğer böyle bir dönem yaşıyorsanız doktorunuzun önerdiği hafif ağrı kesicileri kullanabilir ve yürüyüş yaparak ağrılarınızı iderebilirsiniz. Estetik operasyonu sonrasında ise mutlaka 1 hafta sonra muayene olmalısınız.

Op. Dr. Yakup Avşar resmi iletişim bilgileri

yakupavsar.com
facebook.com/avsarestetik
instagram.com/avsarestetik

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir