2015’in Yaz Modası

Bu senenin yaz modası, kendisini ilkbahar aylarından belli eder. Birçok ünlü markanın koleksiyonlarında ve farklı mağazalarda benzer parçalar göze çarpar. 2015 yaz modasında ince süet kumaşlardan üretilen gömlekler, etekler veya elbiseler dikkat çeker. Ayrıca ayakkabılarda ve çantalarda da süet kumaşlara rastlamak mümkündür. Bu sene 70’li yıllarda görülen hippi tarzına da sıklıkla rastlanır.

dantel modası

dantel modası

Bohem tarzda görülen ispanyol pantolonlar, platform sandaletler veya yamalı jeanler dolaplarda yerini alacaktır. Ayrıca kışın birçok insanın üzerinde dikkat çeken püsküllü parçalar, yaz aylarında da kendisini gösterir. Özellikle eteklerde dekoratif bir süs olarak kullanılır.

kot şort

kot şort

Romantik tarzı seven bayanlar, bu yaz dantel detaylara sahip parçalara dolaplarında yer açabilirler. Son birkaç yıldır varlığını sürdüren retro tarz, kareli desenler eşliğinde yaz modasında da sevilen desenlerden biri haline gelmiştir.

Yaz Modasının Renkleri

Beyaz renk, her mevsimde farklı modeller eşliğinde insanların karşısına çıkar. Yaz modasında da birkaç yıldır trend haline gelen beyaz ayakkabılar, elbiseler, t-shirtler veya etekler, varlığını etkili bir şekilde belli eder.

yazlık elbise

yazlık elbise

Ayrıca askeri giyimin moda olmasından dolayı haki rengi de sokak modasında sıklıkla görülür. İlkbaharda haki renkli trençkotlar veya parkalar, yaz aylarında yerini bohem tarzdaki elbiselere ve haki renklerdeki parçalara bırakır.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir