Yaz Aylarında Nasıl Makyaj Yapılmalı?

Yaz aylarının sıcak havalarında makyaj konusunda her zamankinden daha dikkatli davranmalısınız. Cildinizi yormamak için yaz aylarında makyaj yaparken kaş farları yerine kaş kalemleri kullanabilirsiniz.

Likit özellikli fondöten kullanmak istiyorsanız fırçanızı çapraz şekilde kullanarak cildinize temas ettirin. Böylelikle terlerseniz fırça dokunuşlarınızın izi makyajınızda belli olmayacaktır.

göz makyajı

göz makyajı

Kış aylarında kullandığınız parlatıcılar, yaz aylarında sizi idare edemeyebilir. Bu yüzden uzun süre kalıcı etkiye sahip olan rujları kullanmalısınız. Parlatıcıların sıcak havalarda yapış yapış bir hale gelmesinden kurtulmak ve kalıcı bir ruj kullanmak istiyorsanız buna özen göstermelisiniz.

Highlighter Kullanabilirsiniz

Göz kalemi kullandıysanız kısa bir süre sonra sıcak havalardan dolayı göz çevresinde kötü bir görünüm oluşması muhtemel durumlar arasındadır. Bu durumu önlemek istiyorsanız yağ emici mendiller ile cildinizi kurulayabilir ve silerek temizleyebilirsiniz.

makyaj

makyaj

Burun ucu, elmacık kemiği, çene ve üst dudak bölgesine highlighter uygulayabilirsiniz. Highlighter ürünler yaz aylarında yapmış olduğunuz makyajın tüm havasını baştan aşağıya değiştirebilecek etkiye sahiptir.

Unutmamanız gereken ise gece yatarken mutlaka makyajınızı temizlemeniz gerektiğidir.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir