Tesettür Nişan Kıyafeti Nasıl Seçilir?

Her bayanın evleneceği vakit geldiğinde kendine uygun şekilde söz kıyafeti, nişan kıyafeti, düğün için gelinlik gibi kıyafetler alması beklenir ve istenir… Beklenti bu yönde olunca da bu alan içerisinde binlerce modellerde abiyeler, tamamen özel kıyafetler tasarlanır ve satışa sunulur…

nişan

nişan

Günümüz şartlarında tabi ki giyim tarzına uygun şekilde de abiye modellerinden özel nişan kıyafeti y ada söz kıyafetleri gibi çeşitli türlerde kıyafetler vardır. Tesettür için nişan kıyafeti seçimi de yine böyle bir çeşitten biridir.

Amacının dışına çıkmayacak bir tasarımda nişan kıyafetiyle çok şık olunabilir. Hem zarif hem de sade modeller seçimi yapılabileceği kadar, abartılı olmayan ve genel olarak bu tarz günlere uymayan mat renklerde seçilmemelidir.

nişan kıyafeti

nişan kıyafeti

Ayrıca zarif bir görünüme sahip olunması adına, bu yönde kişinin vücuduna uyum sağlayan, tenine uyan ve çevresine uygun olan bir nişan kıyafeti seçimi yapılabilir. Çevresine uyacak bir model olarak; kır nişanı mı salon nişanı mı yoksa aile içi nişan mı olduğu göz önünde bulundurarak model seçilebilir.

tesettür

tesettür

Kumaş Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Nişan kıyafetlerinde en çok dikkat eden nokta ise, akıcılıktır. Kumaşın akıcılığı önemli olduğundan dolayı, akıcı kumaş seçimi sağlanmalıdır ve günümüzde kişiye özel olarak kişinin konumuna uygun şekilde kumaş seçimi kadar tesettür giyimde nişan kıyafetinin tarzı da önemlidir.

tesettür Abiye

tesettür Abiye

En çok tercih edilenler ise, balık ve çam modelleriyken, vücudun yapısına, zayıf oluşuna göre de en uygun seçenekler içerisinden uygun bir tesettür nişan kıyafeti seçimi yapılabilir.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir