Suda Doğumun Yararı Nedir?

Son dönemlerde normal doğumun bebek ve anne için en sağlıklı yöntem olduğunun sürekli vurgulanması, bu konuda yapılan kamu bilgilendirmeleri dolayısı ile alternatif normal doğum yöntemlerine ilgi artmış durumda. Bir çok kadın hem normal doğum yapmak hem de bu konuda mümkün olduğunca az ağrı yaşamak adına dünyada uygulanan yöntemleri takip ediyor, yapılan araştırmaları inceliyor, doğumla ilgili makaleleri okuyarak, internet üzerinden doğum videoları izleyerek, bilgi sahibi olmaya ve kararını ona göre vermeye çalışıyor.

Ağrı ve Sancı Her Doğumda Farklı mıdır?

Doğum yapısı itibari ile kadına ağrı ve sancı yaşatan bir deneyim olduğundan ve her doğumun kendine özel karakteristik bir yapısı olduğundan, en bilinçli uygulamayı seçmek anne adayı ve doktorunun birlikte hareket etmeleri ile oluşacaktır. Anne adayının istemediği bir uygulamayı denemesi ya da doktorun hastaya uygun olmadığı halde, doğum için anne adayının tercihini doğrudan kabul etmesi mümkün değildir.

suda doğum

suda doğum

Suda Doğumun Avantajları

Son yıllarda hamile kadınların doğum şekli için sıkça başvurdukları bir yöntem olan suda doğumun avantajları, suyun kasları rahatlatma işlevinden yararlanılarak, ağrının minimuma kas hareketlerinin maksimum seviyeye taşınmasıdır. Diğer yöntemlere göre konforlu bir uygulama sayılan suda doğum, ağrının daha az hissedilmesini ama buna rağmen doğumun daha kolay gerçekleşmesini sağlayan bir yöntem olarak ön plana çıkıyor.

Hamilelik ve annelik serüveniyle ilgili doğru bilgilendirme ve yönlendirmelere ulaşılabilecek, doğum ve daha fazlası ile ilgili sorulara cevap sunan Gebelik ve Annelik online bilgi ve paylaşım sitesi suda doğum, doğum yöntemleri makale ve videolar ile anne adaylarını bilgilendirmeye devam ediyor.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir