Su Tüketimi Nasıl Artırılır?

Vücudun yüzde altmışlık bir kısmının su olduğu düşünülür ise günlük su ihtiyacımızın karşılanmasının ne denli önemli olduğunu anlamak zor olmasa gerek. Suyun beden için oldukça önemli faydaları vardır. Böbreklerden toksin maddenin atılmasını sağlayarak adeta bedenin yıkanmasın destek olan susuz kalma hafıza sorunları yaşamaya, odaklanamama, çeşitli hastalıkların yaşanmasına, böbreklerde ağrıya, keyifsizliğe ve halsizliğe varan kadar birçok olumsuz etkisi vardır.

su içmek

su içmek

Suyun fazla tüketilmesi yağ depolamanın azaltılmasını sağlayarak özellikle diyet uygulaması için son derece yararlıdır. Eklemlerden kan dolaşımına kadar birçok yararı vardır. Peki, su tüketimini nasıl artırabilirsiz?

Gün İçinde Su İçmeyi Arttırma Yöntemleri

Gün içinde su tüketimini artırarak bedeninize olumlu bir etki yaratabilirsiniz. Günlük su tüketimini arttırmanın yolu ise ilk olarak susamadan su içme alışkanlığını edinmekten geçiyor. Bunun yanı sıra gazlı içecekler, çay ya da kahve yerine su tüketilmesi gerekir. Yanınızda sürekli su bulundurmak ve su içmeyi hatırlamanız için etkili olacaktır.

su tüketimi

su tüketimi

İş yerinize girdiğinizde, çıkarken, işinize başlarken ya da yemek öncesi ve sonralarında su içme alışkanlığını kendinize kazandırmak için alarm kurabilir, çeşitli yerlere not yazabilirsiniz. Bir müddet bu periyodu kazanmak zorlu olsa da sonrasında kendiliğinden su içmeye başladığınızı fark edeceksiniz. Canınız bir şey içmek istediğinde öncelikle yanınızda bulunan sudan büyük bir yudum alın. Bu da su ile barışmanızda rol oynayacak olan etkendir.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir