Spirulina Nedir?

Yüksek besin değerine sahip olan Spirulina sağlığa yararlı olduğundan eski yıllardan beri tüketilir. Spirullina aslında bir su yosunudur.

Spirulina yararları özellikle son günlerde merak edildi. Bitki olarak tanımlanmaz. Mikroskobik bir sinanobakteri türü olarak bilinir. Süper besin olarak öne çıkmaya başladığı için dikkatleri üzerine topladı.

Spirulina

Spirulina

Spirulina Yosun Yararları

Yeşil ya da mavi algler olarak bilinir. Suyu yeşile ya da maviye dönüştüren küçük organizmalar. Zamanla cam ya da su altında yosunlar oluşur .

Karaciğer ve kalbe şifa sağladığı yıllardan beri bilinir. Dozajların alımı önemli. Diyabet ya da kalp sorunları olan kişilerde özellikle doktor kontrolü tarafından tüketilir. Kaygı ve stres ile başa çıkmada etkilidir.

Yüksek kolestrol durumlarında çoğu kişi yararını gördüğünü belirtir. Spirulina takviyesi kullanacaksanız özellikle kaliteli markaları tercih etmeniz gerekir.

Spirulina Nedir

Spirulina Nedir

Piyasada çoğu yanlış markaların yanlış ilaçlar satması nedeniyle kişilerin sağlığı olumsuz şekilde etkilenir. Elverişli ortamlarda yetişen Spiruline her zaman güvenli olur.

Bağışıklık sistemini güçlendirici etkisi bulunur. Hamile bayanlara ve özellikle kan inceltici haplar kullananlara önerilmez.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir