Sorunsuz İthalatın Adı Ercan Gümrükleme

Günümüzde birçok firma yurtdışı bağlantıları ile işlerini yürütmeye devam ediyor. İhracat yaptığı kadar ithalata da önem firmaların gümrüklerle çok fazla işi oluyor. Birçok kişi tarafından biliniyor olsa da, bu kavramların ne anlama geldiğini bilmeyenler için yüzeysel olarak ifade edelim.

Özellikle de ithalatın yasalar gereği bazı hassas kuralları vardır. Bunların başında da vergi usul kanununa uygun olacak şekilde ister özel ister şahsi isterse de tamamen faaliyet gösterdiği sektörle ilgili olarak getirdiği tüm maddeleri gümrükleme işlemleri yapıldıktan sonra sınırdan içeriye sokabilir.

Gümrükleme İşlemleri Nasıl Yapılır?

Öncelikle ithal edilecek olan ürünün yola çıktığı noktadan varış noktasına kadar gerekli tüm evraklarının tamam olması gerekir. Bu bir yasal zorunluluktur.

Tabi bunların yanı sıra aracı kurum hangisi ise, yani acente ya da nakliye firması da olabilir onların da konudan en başından itibaren haberdar olması gerekir. Yasal zorunluluklar yerine getirildikten ve beyannamelerin tescil edilmesinden sonra sıra ithal edilen ürünün sağlıklı şekilde teslim alınmasına geliyor.

İthal edilen üründe herhangi bir kırık, hasar ya da bir eksiklik var ise gümrükleme işlemleri sırasında bunlar kayıt altına alınmalı ve müşteriye konu hakkında detaylı bilgi verilmelidir. Bütün bu ayrıntıların dışında bir de ödenmesi gereken yasal harçların da yatırılmış ve belgelenmiş olması gerekir. Bütün bu önemli ayrıntıları eksiksiz yerine getiren Ercan gümrükleme bilmeniz gereken tüm detayları http://www.ercangumrukleme.com.tr/ adresinde paylaşıyor.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir