Sivilceler ve İzleriyle Başınız Dertte mi?

Ergenlik döneminden itibaren vücutta ve yüzde görmeye başlanan sivilceler kimi zaman ağrılı ve iltihaplı olabiliyor. Kişi için büyük sorunlar yaşatan bu sivilceler genellikle vücudun yağlanması ve yanlış beslenmeyle ortaya çıkabilirken strese ve gerginliğinde büyük etkisi olduğu söylenebilir.

sivilce

sivilce

Siyah noktaların olgunlaşarak sivilce haline gelmesi ile devam eden bu süreç olur olmadık yerlerde çıkması nedeniyle acı verebilir. Kesinlikle sıkılmaması gereken sivilceler ciltte izler ve kalıcı lekeler bırakabilir.

En Değerliniz, Cildinize Özen Gösterin

Ergenlik döneminden kalma sivilcelerle başınızın dertte olduğunu düşünüyorsanız bu önerimiz tam size göre. Evinizdeki malzemelerle yapacağınız besleyici bir maske ile sivilce izlerinin yok olmasını sağlayabilirsiniz. Uygun maliyetlerle sivilce izlerinden kurtulacağınız bu formülde; 4 damla kadar limon ve elma sirkesi, bir yumurta sarısı ve bir tatlı kaşığı tereyağı bulunuyor.

sivilce nedir

sivilce nedir

İlk okunduğunda kulağa hoş gelmeyen bu tarif on beş gün boyunca sabah akşam uyguladıktan sonra farkı hissetmeye başlayabilirsiniz. Sahip olduğunuz en büyük hazine olan cildinize gereken önemi ve özeni göstermeniz gereklidir. Maskenizi soğuk suyla temizlemeli ve mutlaka cildinize uygun olan bir nemlendirici ile cildinize nem takviyesi yapmalısınız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir