Şampuan Seçerken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

Saç bakımının temelinde kullanılan şampuanın büyük yeri vardır. Saçlara bakım yapılmadan önce doğru şampuanın kullanıp kullanılmadığı düşünülmesi gerekir.  Doğru şampuan kullanımı saç bakımı için vurgulanması gereken en önemli unsurdur.

saç tipine göre şampuan

saç tipine göre şampuan

Saç bakımı yapılırken dikkat edilmesi gereken kurallar mevcuttur. Örneğin saçların saç tipi, saç kalınlığı inceliği gibi önemle bilinmesi gereken saçların yapısıyla ilgili bilgiler bu kurallar arasında gösterilebilir. Saç bakımı ve şampuan seçimi yaparken bu önemli kurallar göz önünde olacaktır.

Saç Özelliklerine Göre Şampuan Seçimi

Saçların özellikleriyle alakalı şampuan seçimi saç bakımının öncelikli ve en önemli unsurudur.  Yağlı saçlar için limonlu, sade ve sabunsuz şampuanlar tercih edilmeli.

şampuan seçimi

şampuan seçimi

Kepekli saçlar için çinko priton içeren şampuanlar kullanılmalı. Kuru saçlar için cevizli, badem içerikli ve lanolinli şampuana yönelimelidir. Perma yapılan saçlara ve rengi açılmış saçlar için proteinli kremler kullanılmalıdır.

dökülmeyi önleyen şampuan

dökülmeyi önleyen şampuan

İnce ve kalın saç tiplerine göre bakıldığı zaman, ince saç tipli kişilerin özellikle yumurta özlü şampuan seçimi etkili sonuç verir.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir