Salonunuza Renk Katın

Evlerin güzel bir görüntüye erişmesi adına insanların büyük bir kısmı oldukça ciddi araştırmalar yapmakta. Çünkü yapılacak olan en ufak bir yanlış sonrasında ortaya çıkacak olan sonuçlar istenilenden çok daha farklı ve kötü olabilecektir. Bunun olmasının engellenmesi adına salondaki uyumsuz renk karmaşası ortadan kaldırılmalıdır. İnsanların büyük bir kısmı bu konudan çekindikleri için salonlarında mümkün olduğu kadar tek renk tercih edilebiliyor. Ancak salonda tek renk kullanılması, ortaya soğuk ve canlılıktan çok daha uzak bir ortamın oluşmasına sebebiyet verecektir.

renkli salon

renkli salon

Salon Nasıl Renklenebilir?

 Odanın çok daha güzel bir enerjiye sahip olması adına dikkat edilmesi gereken en önemli ayrıntılardan biri, salonda tüm gözlerin üzerinde olacağı bir duvar belirlemek. Sonrasında ise bu duvar etkili bir renge boyanmalıdır. Ancak küçük bir değişiklik olması isteniyorsa, salondaki diğer duvarların renginden 2 – 3 ton koyusuna boyanabilecektir.

salon dekorasyonu

salon dekorasyonu

Bunun yanı sıra salonun çok daha canlı ve güzel görünüme ulaşmak isteyen salonlar için çiçeklerden de yararlanılabilir. Rengarenk çiçeklerin kullanıldığı salonlarda bahar esintileri ortaya çıkmış olacaktır. Ancak doğal çiçeklerin bakımları insanları kimi zaman ciddi anlamda zorlanabilmektedir. Böylesi durumlarda ise yapma çiçek çeşitleri arasından seçimler yapılabilecektir.

Konsepte uygun seçilecek olan tablolar da aynı zamanda salonun sahip olduğu kasvetli havanın etkileyici bir şekilde dağıtılmasına yardımcı olur. Bu aşamada salonun en boş duvarı seçilmeli ve buraya tablo asılmalıdır.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir