Sağlıklı Bir Gebelik İçin Beslenme Önerileri

Hamileliğinin özellikle yavrusu için mükemmel geçmesini isteyen anne adaylarının stressiz ve mutlu bir dönem oluşturmaya özen gösterdikleri kadar beslenme düzenine de önem vermeleri gerekir. Huzursuz geçen hamilelik dönemi, bebeğin ilk dönemlerinden itibaren bebek üzerinde belirgin olumsuzluklara sebep olur.

hamilelik beslenme

hamilelik beslenme

Çocuğunuzun güvensiz ve huysuz bir bebeklik geçirmesini istemiyorsanız hamilelik döneminde sizi mutlu edecek şeylere ağırlık verin. Aynı zamanda beslenme düzeniniz hem onun da yeterli bir şekilde beslenmesine yardımcı olduğundan hem de sizin ve onun gelişimi için zorunlu olan gıdaların tüketilmesi açısından önemlidir.

hamilelikte beslenmek

hamilelikte beslenmek

Beslenme Düzeniniz Bebeğinizin Damak Tadını Oluşturacak

Hamile kadınların duyuları daha hassas bir hale geldiğinden bazı anne adayları kolay kolay yemek yiyemeyecek kadar bulantı olabiliyor. Hatta bulantı olmadığı halde balık, yumurta gibi sağlık açısından önemli olan gıdaların kokuları pek tahammül edilebilecek kadar normal gelmediğinden bu gıdalardan uzak duruluyor. Ancak anne adayının beslenmesi bebeğin damak tadını geliştireceğinden, çocuğunuzun sağlıklı şeyleri yemesini ve sevmesini istiyorsanız asla seçici olmayın.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir