Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Bazı insanların saçı çeşitli nedenlerden dolayı dökülebilir. Saç dökülmesine neden olan etkenler fiziksel, psikolojik ya da genetik olabilir. Fiziksel dökülmeler çevresel etkilerde maruz kalınan olumsuzluklardan kaynaklanırken, psikolojik etkilerde kişilerin yaşadığı buhrandan kaynaklıdır. En yaygın saç dökülme nedenlerden birisi de genetik özelliklerden kaynaklanan dökülmedir. Birinci derece yakınlarında kellik problemi olan insanların ilerleyen kel kalma olasılığı oldukça yüksek orandadır.  Saç keratin ifade edilen bir proteinden oluştuğu çevresel ve etkisel faktörler saç köküne zarar vererek kısa sürede dökülmesine neden olur. Bu nedenle görüntü açısında birçok insan, dökülen saçlarının yerine saç ekimi yaptırarak düzgün ve estetik bir görüntüye sahip olmaya çalışırlar.

Erkeklerde saç ekimi genelde lokal anestizi altında yapılıp, başarı oranı son derece yüksektir.  Kelliğe kesin ve kalıcı çözüm olan saç ekimi saç ekim merkezlerinde ve bazı özel hastanelerde yapılıyor. Saç ekiminde öncesi ve sonrası çok önemlidir. Birçok saç ekim merkezinde gelişmiş teknoloji uygulanarak saç ekim işlemi yapılır. Saç ekimi ile yepyeni bir görüntüye sahip olabilirsiniz. Bazı insanların erkeklerin neden saç ektirdiği konusunda çeşitli düşünceye girerler. Erkekler toplumun bazı bireylerin kellere bakış açısından dolayı saç ektirme gereği duyarlar. Erkeklerdeki saç dökülmesi kadınlara oranla daha fazladır.

Saç Ekiminde Saç Ekim Merkezi Seçimi Neye Göre Yapılmalıdır

Saç ekimi kıl kökü nakli şeklinde tıp litaretöründe ifadelendirilir. Günümüzde saç ekimi birçok merkezde yapılıyor, bu merkezler içerisinde tercih yaparken kurumsal ve müşteri memnuniyetini politika haline getirmiş sağlık ve saç ekimi merkezleri tercih edilmelidir. Saç ekimi işleminde yaşın etkisi de önemli ve genelde 18-55 yaş arası erkeklerin yaptırdığı bir uygulamadır. Saç ekim işleminde kişinin konusunda uzman olması oldukça önemlidir.

Saç ekimi yaptıran kişinin saç ekimi sonrası saç bakımında da son derece dikkatli olması gerekir. Saç ekim işlemi birkaç seans dahilinde yapılabilir. Saç ekimi işleminde kişinin tamamen kel olması gerekmeyebilir, bölgesel olarak yaşanan dökülmelerde bu noktalara da saç ekim işlemi yapılabilir.  Saç ekimi lokal anestezi altında ve ameliyathane ortamında yapılır. Saç ekim işleminde sonrası ekimi yapılan saçları uzun yıllar güvenle kullanabilirsiniz.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir