Markalı Gözlüklerde Minimal İzler

Yılın trendlerini, 2020’de tüm ışıltıları ile güneş gözlükleri belirleyecek. Güneş gözlükleri sadece yazın kullanılır tabusunu oldukça şık, kaliteli ve sağlıklı markalı gözlükler ile yıkın. Her mevsim kullanıma uygun olan markalı güneş gözlükleri minimalist, sade ve modern stilleri ile geniş bir ürün yelpazesini müşterilerinin beğenisine sunmaktadır. Kombinleri tamamlayan özgün tasarımları ile bakışları üzerlerinde toplayan markalı gözlüklerde her yaşa ve tarza uyum sağlayan modeller ön planda. Birbirinden şık ve sade tasarımlar, yeni akımların güçlü etkisini hissettiriyor.

Markalı Güneş Gözlüğü Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Markalı güneş gözlükleri modayı takip edenlerin vazgeçilmez aksesuarları, ünlü markaların imzasını taşıyan özel tasarımları ile son derece çarpıcı olan bu gözlükleri alırken bazı dikkat edilmesi gereken hususlar bulunuyor. Bu hususlar şöyle sıralanabilir:

– Seçilen markalı gözlükler yüz anatomisine uygun olmalıdır. Gözlük takıldığı zaman kulak arkasına ve buruna herhangi bir baskı yapmamalıdır.

– Güneş gözlüklerinin 0 UVA ve UVB korumalı olması göz sağlığı açısından son derece önemlidir. Markalı bir güneş gözlüğü satın alınırken seçilen gözlüğün bu özellikleri taşıyıp taşımadığı kontrol edilmelidir. Yetkili temsilcilere bu husus sorulmalıdır.

– Güneş gözlüğünün filtresi olup olmadığını anlamak için kalite belgesi mutlaka istenmelidir.

– Güneş ışınlarının göze girmesini kontrol edecek büyüklükte bir çerçeveye sahip olan  gözlükler tercih edilmelidir. Markalı gözlük üreten firmalar, göz sağlığını ön planda tutarak bu hususlara dikkat etmektedirler.

– Markalı güneş gözlüklerinin üzerinde mor ötesi ışınları kestiğine ilişkin bir tescili ile Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı sertifikası bulunmalıdır.

– Güneş gözlüklerinin camları UV filtreli olmalıdır.

Neden Markalı Güneş Gözlükleri Tercih Edilmeli? 

Güneş gözlüğü alırken güneş ışınlarının zararlı etkilerinden gözleri koruması ilk olarak müşteriler tarafından aranan özelliktir. Göz sağlığını korumayan bir güneş gözlüğü takmak yanlış bir uygulama olmaktadır. Uzmanlar tarafından da 0 UVA ve UVB korumalı ve sertifikalı gözlük alımı tavsiye edilmektedir. Sağlık ile modern bir şıklığı bir araya getirmek isteyen gözlük severler içinse en güvenilir ürünler tanınmış firmaların mağaza ve kataloglarında yer verdikleri sertifikalı, tescilli ve UVA-UVB korumalı markalı gözlükler seçilmelidir.

Markalı güneş gözlükleri, marka adını ve modern şık tasarımları ön plana çıkarmakla birlikte rahat bir kullanımı da göz ardı etmemektedir. Şık ama esnek ve rahat bir kullanım sunmayan markalı gözlükler de çok fazla tercih edilmemektedir. Tercih edilme oranları, gözlük markaları tarafından dikkate alınarak güneş gözlükleri imalatı ve satış planları hazırlanmaktadır. Markalar bu sebeple, şık tasarımları rahat bir kullanım ile birleştirerek müşterileri için özenle üretmektedir. Tüm bu hususlar ışığında güvenilir, tanınan ve profesyonel olarak bu alanda faaliyet gösteren firmalar tercih edilmelidir.

Güneş Gözlüklerinde 0 Garantili Hizmet

Markalı güneş gözlükleri, garanti belgeleri ile birlikte satışa sunuluyor. Böylece ünlü markaların adını taşıyan ve kaliteli malzemelerden üretilen bu şık ve sağlıklı gözlükler, herhangi bir sorun halinde müşterilerine garanti belgesinde yer alan süre içerisinde ilgili firmalara başvurarak değişim ve tamir imkanı sunuyorlar. Satın alınan mağazalara, herhangi bir ayıp durumunda başvurmak yeterli. Satış sonrası destek ve garanti hizmetleri markalı gözlükler tercihinin doğru olduğunu gösteriyor.

Numaralı Marka Gözlük Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Gözlükler, yüzümüze en çok yakışan, görünümümüzü güzelleştiren ve bizlere çekicilik katan eşsiz aksesuarlardır. Yüzünüze taktığınız gözlük, insanların size baktıklarında ilk dikkatlerini çeken objedir. Önce gözlüğe sonra göze bakılmaktadır. Gözlüğün yüzün şekline uyumu ve takan kişiye yakışması da bu sebeple görsellik bakımından oldukça önemlidir. Gözlükler işlevleri ve görünümleri ile bir bütün olarak ele alınmalıdır. Birçok ünlü marka göz bozukluğu olan müşterilerini de düşünerek numaralı markalı gözlük ve güneş gözlüğü üretimine ve tasarımına önem vermektedir.

Numaralı gözlük alırken, öncelikle göz muayenesi uzman bir doktora başvurulmalıdır. Göz doktoru tarafından reçetede belirlenen göz numarasına uygun olarak gözlük alınmalıdır. Reçete, gözlük satan mağaza yetkilisi ile paylaşılmalıdır. Gözlük camı, bu numaraya göre seçilir. Gözlük çerçevesi seçiminde firma temsilcilerinden de görüş alabilirsiniz. En iyi markalı güneş gözlükleri ve modern gözlük modelleri için www.asaloptik.com.tr internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Popüler markalar için https://www.asaloptik.com.tr/markalarimiz tıkalyınız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir